Palal asub uue kultuurijuhina ametisse Margit Soieva

Septembrikuu lõpus asus kauaaegne Pala kultuurimaja direktor ja valla kultuurijuht Tiina Loorand tööle Jõgevale maavalitsuse majandusarengu osakonna projektinõunikuna. Tiina Loorand tegi Palal kultuuritööd kakskümmend kaks aastat ning tema eestvedamisel on siinne kultuurielu saanud elavaks ja nähtavaks nii omakandis kui kaugemalgi. Peale selle on Pala kultuurijuht osalenud korraldajana ja esinejana ESTO-päevadel Riias, olnud aktiivne kohaliku elu edendaja vallavalitsuse liikmena, külaliikumise koordineerijana jne.

Pärast Tiina Looranna töölt lahkumist on kohalikku kultuuritööd sisuliselt teinud Margit Soieva, kes on olnud läbi aastate üks siitkandi agaramaid ja mitmekülgsemaid isetegevuslasi ning läbi teinud mitmeid kursusi ja koolitusi. Margit Soieva on Palal sündinud, kasvanud ning koolis käinud ja kultuurimaja ringides lapsest saati tegutsenud. Eriti aktiivne on ta laulja ja tantsijana ning juhendanud ka tantsu- ja liikumisrühmi. Praegu täiendab ta ennast sotsiaaltöö alal.

Pärast hiljutisi vallavalitsuse struktuurimuutusi on Palal moodustatud vallavalitsuse kultuuritöö spetsialisti ametikoht, kuhu Margit Soieva 1. novembrist alates ongi määratud. Esimese ettevõtmisena on uuel kultuurijuhil tulnud juba korraldada memmede pidu Pala kultuurimajas.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus