Palal algab kolmas mälumänguhooaeg

 

Talvel tegeldakse ikka rohkem tubaste tööde ning ka meelelahutusega. Nii ka Palal, kus neljapäeval, 24. jaanuaril kohalikud mälumänguhuvilised kultuurimajja kolmanda mälumänguhooaja avamisele kogunevad.

Mälumänguturniiri algataja, Pala kultuuritöö spetsialisti Margit Soieva sõnul sai sealne mälumäng alguse tema enda ideest. Varem on seda võistlust mitmetel tähtpäevadel Pala valla külade vahel korraldatud ning sealt tõsisema mälumängu idee tekkiski.  Teda on mälumängu läbiviimisel toetamas Pala raamatukogu juhataja Anu Saul ning kahepeale koostatakse ka küsimused. 

Küsimuste temaatika jagatud

Kui Margit Soieva paneb oma küsimused kokku erinevatest teemadest, näiteks loodus, sport, varia jne, siis Anu Sauli koostada jäävad enamasti kirjanduse teemalised küsimused. Küsimusi on 25 küsimusest, millest 20 koostab Margit.

Eelmisel aastal tahtis Margit Soieva ka ise võistlusel kaasa lüüa ja seepärast koostas siis küsimused Alatskivi valla mees Arnold Selge.

Kui esimene kord, 2011. aastal osales Pala mälumängus neli võistkonda, siis eelmisel aastal oli võistkondi juba kaheksa. Iga järgmise mängu osas lepitakse kokku eelmise mängu toimumise ajal.

Mälumängul osalevad kolmeliikmelised võistkonnad, kus esindatud on külaseltsid, üks võistkond valla juhtkonnast ja samuti osaleb noortevõistkond. Mullu osales mälumängus ka üks noorpere Rüütli talust ning rahvatantsurühma “Tuuritajad” võistkond. 

Auhinnaks raamatud

Seni on olnud edukas Assikvere võistkond, kes on mõlemal korral võitjaks tulnud.  Paremad võistlejad on eelnevatel aastatel saanud auhinnaks raamatud, mis ongi Margit Soieva kinnitusel mälumänguritele parim kingitus.

Soieva soovib, et Pala mälumäng sellisel kujul vähemalt viis aastat vastu peaks. Korraldajana loodab ta eelkõige, et noori rohkem osaleks, sest see tagabki ettevõtmise järjepidevuse.

Margit Soieva sooviks, et võistkondi tuleks tänavu osalema vähemalt sama palju kui aasta eest. 

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus