Pala vallas pakutakse täiskasvanutele võimalusi silmaringi laiendamiseks

Esmaspäeval toimus Palal täiskasvanud nädala raames tervisepäev, kuhu kogunes 70 täiskasvanud spordihuvilist. Kolmapäeval jagati aga algteadmisi arvuti kasutamisest.  Õpiti internetipanga kaudu makse maksma ning teisi esmavajalikke tehinguid tegema.
Jõgeva Täiskasvanute Keskkooli direktor Reet Kikkas rääkis, kuidas on võimalik jätkata haridusteed neil, kellel see on omal ajal pooleli jäänud.
Huvitavaks ettevõtmiseks kujunes aga kaartide valmistamise õpituba Reet Kuusiku juhendamisel, kus õpiti tegema mitmesugustes tehnikates sünnipäeva- ja tähtpäevakaarte.

Tervisepäeval esines kokkutulnutele bioenergeetik  Toomas Päll, kes rääkis tervise hoidmisest ja säästmisest. Samuti mõõtis Pala perearst soovijatel veresuhkru ja kolesterooli taset ning vererõhku. Paljud kasutasid ka võimalust kepikõndi õppida. Merle Müür, üks Pala valla poolne  ürituse projektijuht tunnistas, et nii rohkearvulist osavõttu ei osanud korraldajad oodata. Korraldajaid rõõmustas, et inimesed oma tervisest hoolivad.

Projekti täiskasvanute silmaringi arendamiseks kirjutasid Pala kooli algklassiõpetaja Merle Müür ja sama kooli direktor Malle Weinrauch kevadel ja esitasid selle  maavalitsuse kultuuriosakonda.
Et raha, mida taotleti, Hasartmaksunõukogust ka saadi, saab täiskasvanutele, eriti vanematele inimestele korraldada rohkem üritusi, kui esialgu plaaniti.
Juba varem korraldati ekskursioon vanematele inimestele, huvilised selgitati välja seltside ja seltsingute abiga.
Külainimesed said tutvuda Siimusti Keraamikatehase, Tartu botaanikaaia ning mänguasjamuuseumiga. Praegu on Pala kultuurimajas üleval oma valla harrastuskunstnike maalide näitus. Merle Müüri sõnul eksponeeritakse nelja inimese joonistusi, maale ja fotosid, mis on enamasti looduseteemalised. Näitus jääb külastajatele avatuks 21. oktoobrini.
Täiskasvanutele mõeldud õppeprojekt lõpeb 26. oktoobril, kui kõik Pala valla inimesed, kes selleks on soovi avaldanud, saavad sõita tasuta Vanemuise teatrisse, et vaadata etendust “Viiuldaja katusel”.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus