Pala vallas minnakse ühisele kepikõnnile

Esmaspäeval kell 17.30 algab Palal traditsiooniline kepikõnnisari, matkaga alustatakse Metsanurga külas.

Idee algataja ja peakorraldaja, Pala vallavalitsuse kultuuritöö spetsialisti Margit Soieva sõnul sõidetakse seekord kultuurimaja juurest retke alguspunkti Metsanurga külas, kust algab ligi  8, 5 kilomeetri pikkune teekond. “Olen seadnud eesmärgiks valida erinevad marsruudid Pala valla külades.  Retke ettevalmistamisel konsulteerin iga kord valla maakorraldaja  Eha Saarega, kes siis kaardilt vaatab, kui pikk on valitud teekond. Meie matkade tunnuslauseks on “Tunne oma koduvalda,” rääkis Soieva.

Kepikõndidel on kombeks sisse põigata Pala valla tunnustatud kaunitesse kodudesse, kus matkajaid alati lahkesti vastu on võetud ja oma ilusaid aedu näidatud.

Sügisel on Margit Soieval kavas veel üks etapp korraldada ja siis saab järgmine matk teoks juba kevadel. Traditsioon sai alguse 2009. aasta augustis.

Kõikidel seni korraldatud retkedel on osalenud Helin Raudmäe. “Ühismatkadel  käivad meil enamasti naised. Mehed sõidavad sageli autodega mööda, lasevad signaali või lehvitavad rõõmsalt. Mitmed matkadel osalejad on hakanud kepikõndi ka järjepidevalt harrastama. Tegelikult ongi eesmärk mitte aktsioon paar korda aastas läbi viia, vaid inimestes püsiv kõndimishuvi ja –harjumus tekitada,” rääkis Soieva, kes ise muide kõndimiseks suusakeppe kasutab.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus