Pala valla kohvikute päeval saab õppida mitmesuguseid oskusi

Sel laupäeval saab Pala vallas teoks kohvikute päev, mida kodavere murrakus kutsutakse söögilavva päävaks.


Mitmes paigas avatud kohvikutes saab avardada teadmisi piirkonna kultuuriloost ning õppida oskusi erinevates valdkondades.

Pala vabatahtlik päästekomando avab kohviku Pala ja Assikvere teele jääva tiigi ääres. “Pakume friikartuleid ja pannkooke. Tutvustame tuletõrjeautot ja muudki päästetehnikat. Kes soovivad, saavad proovida aja peale rõivastumist päästjakostüümidesse. Jagame ka ennetusteemalisi voldikuid. Palamuse vabatahtlikke päästjaid on oodata kohale käsipritsiga,” ütles komando eestvedaja Olev Peramets.

Pala ökopaisjärve ääres avab kohviku naiskodukaitse jaoskond. Lisaks suupistete maitsmisele on võimalik omandada teadmisi esmaabist ja kodanikukaitsest, teha maitseainete pimetesti, meisterdada stressipalle. Kohvikus toimetavad tragid naiskodukaitsjad Maire Kasvandik, Margit Soieva ja Mirje Põld.

Segarahvatantsurühm Tuuritajad avab kohviku Pala noortekeskuse terrassil. “Pakume süüa ja juua. Esineme tantsuga, kes tahab, võib ka kaasa lüüa,” ütles juhendaja Malle Weinrauch.

“Kohvikute päev võimaldab hästi ilusaid paiku tutvustada,” ütles Rannal, Rannamõisa puhkekülas avatud kohviku perenaine Pille Lille. “Mul on abiks Natalia Laumets, kes valmistab meie kandile iseloomulikke sibulapirukaid. Nii täiskasvanutel kui ka lastel on võimalik harjutada heegeldamist, viltimist ja teisigi käsitööoskusi,” ütles Lille.

Üks kohvikutest avatakse Nõva lähedal, Vea külas, Siimu talus. “Kostitame mitmesuguste küpsetiste ning marjadest ja rabarberist valmistatud koduveiniga. Monotüüpia õpitoas on juhendajaks piirkonnas elav kunstnik Anne Vasar.

Perekond Erese ettevõtmisel hakkab kohvik tegutsema Nõval Männi talu õuel. “Menüüs on supp. Abikaasa vennanaine Eve küpsetab pirukaid,” ütles perenaine Virve Eres. “Koduvalla kohvikute päeval ergutas kohvikut avama ka möödunud pühapäevane Kuremaa kohvikute päev, mida ks ise uudistamas käisin,” lisas ta.

Krista Kuldnerknup sisustab kohviku Kodaveres, Toreski talus, kus võimalik meisterdada looduslikest materjalidest postkaarte, puulaevukesi ja pesakaste. Tutvustatakse ka kodavere kultuuripärandit. Kadrina mõisas on kohviku perenaiseks Aivi Kõiv ja peremeheks Taavi Pirk. Valmistatakse kipsist südamekesi, mida igaüks saab koju kaasa võtta.

Assikveres Reenu talus avab kohviku Kaja Aasjõe, kes viib läbi ka lillede ja püsikute hooldamise koolituse.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus