Pala vabatahtlikud päästjad tähistasid 10. sünnipäeva

Mittetulundusühing Pala Tuletõrje Selts tähistas Ranna rahvamajas meeleoluka koosviibimisega 10. sünnipäeva.


Varem kuulus Pala komando Jõgeva Päästekomando alluvusse. 2009. aasta algul likvideeriti väiksemad komandod ja hakati looma vabatahtlikke tuletõrjeühinguid, mis asutati ka Palal.

Algul olid ühenduses kolm meest: Olev Peramets, Märt Tõnisson ja Raivo Bunder, kes on ka kutselised päästjad. Kokku on mittetulundusühingus Pala Tuletõrje Selts saanud koolituse 11 koolitatud vabatahtlikku päästjat.

„Pala Tuletõrje Selts paistab silma oma tegutsemistahte, abivalmiduse ja positiivse eluhoiaku suhtes. Rõõm on tõdeda, et seltsi kuulub ka naisi ja teisigi pereliikmeid. Nii on mitu liiget ühenduse eestvedaja Olev Perametsa perest,” ütles sünnipäeva tähistamisel osalenud Jõgevamaa Päästepiirkonna juht Jüri Alandi.

„Pala asub praegu Tartumaal Peipsiääre vallas. Sealsed vabatahtlikud päästjad osalevad aga vajadusel ka Jõgevamaal puhkenud õnnetuste likvideerimisel,” lisas Alandi.

Pala Tuletõrje Selts on heaks abiliseks ka Anna Haava nimelisele Pala koolile. Nii ehitasid „vabatahtlikud pritsimehed” tänavu talvel õpilastele liuvälja. Seltsi toetas varasematel aastatel Pala vald, praegu on koostööpartneriks Peipsiääre vald.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus