Pala staadioni moodsal jooksurajal tegi avajooksu Allar Lamp

Anna Haava nimelise Pala Kooli staadionil avati nüüdisajastatud jookusurada, millele on  paigaldatud kolmesaja meetri pikkuses kummigraanulkate. Pidulikul sündmusel tegi avajooksu  Palalt pärit tippsportlasest pikamaajooksja Allar Lamp. Kohal oli ka  tema treener  Harry Lemberg Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist.


Pärast avajooksu  avaldas Allar Lamp arvamust, et  kodukooli staadioni jooksurada on saanud kvaliteetse  katte. “Ideaalne olnuks neljasajameetrine kate, aga ka kolmesajameetrine on tõeliselt hea variant,” kinnitas ta.

Allari ja teiste pikamaajooksjate treeneri  Harry Lembergi  sõnul  sai Pala kooli staadion  igati nüüdisaegse, esteetilise ja jalgadele tervisliku katte. “On tänuväärne, et kohalik omavalitsus selle ettevõtmise algatas ja teoks tegi,” lisas ta. Treener avaldas arvamust, et nüüd on võimalik  Palal noortele kergejõustiklastele ka üleriigilisi laagreid korraldada, sest on olemas kõik vajalikud tingimused: moodne staadion,  kooli spordisaal, ujumiseks sobiv paisjärv ja õpilaskodu, kuhu sportlasi majutada. 

“Kuuekümnendatel aastatel oli Pala kooli staadionil tavaline muldkate, seejärel söekate ja pärast seda asfaltkate. Kõik need jäid ajale jalgu. “Idee jooksurajale uus kate panna tekkis kümmekond  aastat  tagasi. Seda ootasid  koolis erinevatel aegadel töötanud kehalise kasvatuse õpetajad ja erinevas vanuses spordiharrastajad,” ütles vallavanem Jozsef Weinrauch.

Kummigraanulkatte paigaldas osaühing ProFloors, vajaliku aluse tegi Lemmikäinen Eesti.  Algul  kavatseti taotleda projektipõhist raha. Kui selgus,et selle saamiseks pole võimalusi, rahastas kohalik omavalitus spordile ja tervisele pühendatud ettevõtmist  130 000 euroga.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus