Pala skulptuuriderohke lumelinn sai valmis

Pühapäeval kerkis Pala lasteaia ja õpilaskodu juures asuvale platsile lumelinn, mille ehitasid lapsed ja täiskasvanud.

Talveürituse ühe korraldaja, Pala valla kultuurijuhi Margit Soieva sõnul oli lumelinna ehitajaid ligi 70.

“Usinalt ja entusiastlikult tegid tööd Pala kooli õpilased, lasteaialapsed, lapsevanemad koos pisikeste mudilastega, ühendus Pala kooli 4H, vallavalitsuse ja naiskodukaitsjate esindus. Igaühel olid kaasas tööriistad  vastavalt oma vanusele ja mõõdule: labidad, kühvlid, kannud, panged ja isegi saed. Suured lumehunnikud olid eelnevalt kokku lükatud.  Nalja, naeru ja mõnusat töömeeleolu jätkus küllaga. Igaüks tegi seda, mida ta arvas end hästi oskavad. Kes kühveldas lund, kes tegeles kujundamisega, kes kallas vett. Lastele kerkisid vahvad liumäed ning jääehitised ronimiseks ja ukerdamiseks.

Mitmete tundide vältel sündis lasteaia juurde justkui imeväel väga sõbraliku ja lahke olemisega koer, õpilaskodu ette aga mütoloogiline Elevant  ja Põhjakonn, kes küll algselt pidi olema Tiiger ja muundus vahepeal Dinosauruseks,” kirjeldas Margit Soieva.

“Lumelinna rajamine võimaldas täiskasvanutelgi ennast taaskord lastena tunda. Meie, täiskasvanud, olemegi sageli liiga tõsised ja asjalikud. Lumelinna ehitamise päev tõestas aga vastupidist — oskame ennast ka argipäevast välja lülitada ja lihtsatest asjadest rõõmu tunda,” lisas ta.

Soieva märkis, et esialgu plaaniti Palale lumelinna ehitada 23. jaanuaril, siis rikkus kavatsuse ära krõbe pakane. Nüüd, pühapäeval oli jälle oht, et ehitamist hakkab takistama tuisk.  Mis korra otsustatud, tuli aga teoks teha ja nii lumelinn valmiski. Ehitajad said end puhkepauside ajal kosutada tulise teega. Pakuti ka maasikamoosiga pannkooke, mida küpsetasid  klubi 4H krapsakad piigad,” rääkis kultuurijuht.

“Lumelinna ehitamine oli tore sündmus, mis tegi paljudele rõõmu ja tugevdas valla elanike ühtekuuluvust ja  tegutsemistahet,” ütles Pala vallavanem Jozsef Weinrauch, kes ka ise ehitustöödel osales ja traktoriga lund kokku lükkas.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus