Pala rattamaratonil võistles ligi sada noorsportlast

Võistluse peakorraldaja, Pala kooli kehalise kasvatuse õpetaja Kalev Karu sõnul läks esimene rattamaraton igati korda, ka osavõtjaid oli piisavalt.

Karu sõnul hindasid rohkem harjutanud sportlased raja üsna kergeks, sest väga pehmeid ja raskeid kohti polnud. Rada oli jõukohane neilegi, kes iga päev trenni ei tee.

Kõige nooremad osalejad olid kuni kümneaastased lapsed, kes sõitsid 12 kilomeetrit, pikim distants, mille läbisid 17-18- aastased noored, oli 40 kilomeetrit. Ülejäänud võistlusklassid läbisid vastavalt vanusele kas 12 või 28 kilomeetrit.

Et rattamaraton toimus esimest korda, olid maratoni võidutulemused ühtlasi ka rajarekordid. Neid rekordeid saavad noored üritada ületada järgmisel aastal, muidugi juhul, kui trassi ei muudeta.

Rattamaratoni idee pärineb Tartu Maratoni nelikürituse sarjast. Kui rattamaraton toimus tänavu esimest korda, siis suusamaraton on toimunud juba alates 1997. aastast. Tulevikus on kavas sarja veel ka jooksuga täiendada.

Maratoni korraldas Pala kool, üritus sai toimuda tänu Kultuurkapitali Jõgevamaa Ekspertgrupile. Korraldamisel olid abiks Jõgevamaa jalgrattaklubi Kona-Centrum, väiksemaid toetajaid, kes nõu ja jõuga abiks olid, oli teisigi.

Pala rattamaraton toimus samal ajal ülemaakonnalise tervisepäevaga. Seega oli sel päeval Palal teisigi üritusi. Kõikidele Pala kooli õpilastele oli see päev õppetööst vaba. “Kordamineku koha pealt on oluline muidugi see, kuidas hindavad toimuvat osalejad. Lapsed olid teistmoodi päeva ja huvitavate võistlustega väga rahul,” ütles Karu.

Õpilased võistlesid näiteks mobiiliheites (iga võistkond pidi kohale tulema oma võistlusvahendiga), samuti naisekandmises ja vigursõidus.

Ülemaakondliku tervisepäeva raames näitasid oma oskusi ka trikiratturid. Lisaks Pala koolile olid rattamaratonil meie maakonna koolidest esindatud veel Mustvee Gümnaasiumi õpilased. Voore Põhikooli lapsed tegid küll ratastel üsna pika matka Palale, kuid maratonil ei osalenud.

Pala loodusradadele aga jätkub tänavu veelgi võistlusi: sellel reedel toimub Jõgevamaa koolinoorte jooksukross, kus selgitatakse välja maakonna noorte meistritiitlid.

Kevadine maakonna koolinoorte rattakross ja sügisene jooksukross on Karu sõnul kindlasti suurima osavõtjate arvuga üritused, kuhu tulevad välja peaaegu kõik koolid. Kevadisel rattakrossil võistles ligi kuussada last ja noort.

Pala rattamaratoni tulemused:

N 10
1. Birgit Kuslap, Pala Kool
N12
1. Kadi Otsa, Pala Kool
2. Jane Vadi, Pala Kool
N14
1.Margot Vunk, Pala Kool
2. Agnes Soosaar, Mustvee Gümnaasium
3. Kerli Kivi, Mustvee Gümnaasium
N16
1. Kristel Kübar, Tartu Kunstigümnaasium, SK Tamm
2. Ivika Lainevee, Tabivere Gümnaasium, Kona- Centum
3. Reili Põvvat, Mart Reiniku Gümnaasium, SK Tamm
N18
1. Maarja Kuusikvere, Elva Gümnaasium; Tartu Ülikooli Spordiklubi
M 10
1. Kaspar Tamm, Jõhvi Gümnaasium, Jõhvi Rattaklubi
2. Danver Peemot, Pala Kool
3. Kristjan Johanson, Jakobsoni Gümnaasium, Viljandi Rattaklubi
M12
1. Henri Rebane, Elva Gümnaasium, Tartu Ülikooli Spordiklubi
2. Kristen Soo, Puurmani Gümnaasium, Kona-Centrum
3. Kristo Ilves, Elva Gümnaasium, Tartu Ülikooli Spordiklubi
M14
1. Markus Paas, Suure-Jaani Gümnaasium, Viljandi Rattaklubi
2. Allar Soo, Puurmani Gümnaasium, Kona-Centum
3. Kristo Ilves, Elva Gümnaasium, Tartu Ülikooli Spordiklubi
M16
1. Urmo Utar, Ülenurme Gümnaasium, Tartu Ülikooli Spordiklubi
2. Kermo Perkmann, Viljandi Ühendatud Kutsekool, Viljandi Rattaklubi
3. Janar-Joel Jõessar, Vana-Vigala Põhikool, SK Velo
M18
1. Erik Olkonen, Audentes, SK Velo
2. Taavi Klaos, Jakobsoni Gümnaasium, Viljandi Rattaklubi
3. Mikk Mägi, Luua Metsakool, Kona-Centum

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus