Pala raamatukogu kolib uutesse ruumidesse

Praegu asub Pala raamatukogu kolmes kitsas toas kultuurimaja esimesel korrusel. “Siin on väga raske täita neid ülesandeid, mida raamatukogudelt kaasajal nõutakse. Meil on praegu ligi 10 000 raamatut ja nende arv suureneb pidevalt. Sageli soovivad inimesed rahulikus miljöös ajalehti ja ajakirju lugeda. Ka avaliku internetipunkti arvutid peaksid paiknema privaatsemas nurgas, kus on võimalik töösse süveneda,” rääkis raamatukogu juhataja Anu Saul. Tema sõnul veedavad Pala kooliõpilased raamatukogus vaba aega ka meisterdamise ja käsitööga.

Pala vallavolikogu ja vallavalitsus otsustasid vastavalt omavalitsuse arengukavale raamatukogu jaoks uued ruumid välja ehitada kultuurimaja teisele korrusele, kus kunagi asus kolhoosi kontor, seejärel Pala muusikakool ja Alatskivi Kunstide Kooli Pala osakond, mis möödunud aastal tegevuse lõpetas. Nii valmis üks avar saal, mis koosneb eraldi osadest, kus saab laenutada ja lugeda raamatuid, kasutada arvuteid, käelist tegevust harrastada ja üritusigi korraldada. Ehitustöid teostas firma Remeser OÜ. “Töid tuli alustada vaheseinte lõhkumisest. Samuti tuli viimistleda seinad, paigalda põrandaplaadid. Rohelise värvitooni aitas välja valida Pala kooli kunstiõpetaja Reet Kuusik. See mõjub rõõmsameelselt ja silmale kosutavalt,” rääkis Anu Saul.

Raamatukogu juhataja loodab, et uutesse ruumidesse on võimalik kolida juba detsembris, umbes paari nädala pärast. “Raamatukogu uute ruumide väljaehitamiseks kulus üle 600 000 krooni, millest enamus laekus Pala valla eelarvest. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus toetas ettevõtmist 272 917 krooniga, kultuuriministeerium eraldas 50 000 krooni mööbli ostmiseks, mis lähipäevadel peaks kohale jõudma,” rääkis Pala vallavanem Kalev Kurs. “Loodetavasti suureneb seoses raamatukogu uute ruumide valmimisega veelgi meie kandi inimeste huvi lugemise ja enesetäiendamise vastu,” arvas omavalitsusjuht.

Pala raamatukogus on praegu väljas näitus kaheksa-aastase Madis Selgise traktoripiltidest. “Küllap on uues kohas veelgi parem näitusi korraldada,” avaldas lootust raamatukogu juhataja Anu Saul.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus