Pala peol tantsivad nii mudilased kui eakad

Eeloleval laupäeval, 30. mail saab Pala kooli staadionil teoks järjekordne Pala valla tantsupidu.  Pala kultuurimaja direktori Margit Soieva sõnul on rahvatantsutraditsioon Pala vallas väga ammune ja tantsima hakkavad lapsed seal juba lasteaias. Staadionimurule tulevad ka eakad prouad. Eakad härrad kahjuks nii tantsulembesed ei ole, aga Margit Soieva loodab, et küllap tulevad nad pidu vaatama.

Pala valla tantsupeol osalevad lisaks oma valla tantsijatele veel külalised Tormast, Alatskivilt ja Mäetaguselt. Vara valla tantsijad, kes varasematel aastatel ikka Pala pidudel on osalenud, on seekord Kagu-Eesti tantsupeol, mis samal päeva peetakse.

Mäetaguselt tulevad Pala tantsupeole mehed, kellel on hea koostöö Pala kooli poistega. Selle koostöö eestvedajaks on Pala põhikooli direktor ja valla tantsupeo üldjuht Malle Weinrauch. Torma rahvatantsijad on juba varemgi Pala valla tantsupeol osalenud: Ranna naisrühma Lahe juhendaja õpetab ka Torma tantsurühmi.  Laupäevasel Pala peol osaleb 170-180 tantsijat, neist ca 150 oma vallast.

Pidu alustatakse Kodavere kihelkonna tantsuga “Siisik” ja see on juba traditsiooniks kujunenud. Lõpuks tantsitakse koos “Oiget ja vasembat”  ning vana head “Perekonnavalssi”. Margit Soieva kinnitas, et vähemalt seni, kuni Malle Weinrauch on nõus valla tantsupidu vedama, jätkavad nad traditsiooni.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus