Pala naisansambel Miraa? laulis hooldekodudes

Pala valla kultuurijuhi  Margit Soieva sõnul koosnes kontserdi kava advendiaja kohaselt jõululauludest. “Laulsime kuuse toomisest ja küünlasärast, jõulurõõmust ja valgest  lumevaibast. Vahetekstideks lugesime Pala valla erinevas vanuses inimeste meenutusi oma lapsepõlve jõuludest. “Mulle oli tõeliseks üllatuseks, et inimesed on väga hea meelega valmis oma mälestusi jagama. Nii tekkis mõte jätkata ka edaspidi mälestuste kogumist ja ehk need kunagi ka trükitult välja anda,?  ütles Soieva.

“Hooldekodude eakad elanikud võtsid meid esinemise väga soojalt vastu ja esitasime ka rohkesti lisapalu. Mõnigi kuulaja tunnistas, et ilus laul aitab ka tervist parandada,” lisas ta.    

Margit Soieva lõpetas möödunud aastal Lääne-Virumaa Kutsekõrgkooli sotsiaaltöö erialal. “Tema  kursuseõde Ene Müürsepp töötab Saare Hoolduskeskuses ja nii tekkisid  Pala isetegevuslastel selle hooldusasutusega kultuurialased kontaktid.  Peipsiveere Hooldusravikeskuses laulis emadepäeval Pala kultuurimaja pensionieas  daamide ansambel Eluhelmed. See esinemine meeldis hooldusravikeskuse elanikele väga ja nii otsustas sinna jõulukuul esinema minna ka naisansambel Miraa?.

Ansambel alustas tegevust 1999. aastal. Praeguses  koosseisus laulavad sopranid Merle Müür ja Margit Soieva, aldid Katrin Puusepp, Merike Jaanisk ja Malle Sildver. Juhendaja on Anna Haava nimelise Pala kooli muusikaõpetaja Katrin Puusepp, kes kultuurimajas ka segakoori juhatab. Aastal 2001. tunnistati ansambli Miraazh  tollane  koosseis Kuremaal toimunud Vooremaa vokaalansamblite konkursil parimaks naisansambliks.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus