Pala koolis valmis muusika- ja kunstiõpetusklass

Senini puudus Pala koolis muusika- ja kunstiõpetuse õpetamiseks oma klassiruum. Neid tunde peeti erinevates klassiruumides, kuhu õpetajatel pidevalt õppevahendeid tuua tuli.  Uues klassiruumis on pingid kolmekümne õpilase jaoks.

“Katuseakendest avaneb kaunis vaade, mis kindlasti lastele loometööks inspiratsiooni annab,” ütles Pala Kooli direktor Malle Weinrauch.

“Muusika- ja kunstiõpetuseklassi ehitas kohaliku ettevõtja Sulev Laumetsa  firma Klivex. Vajalikud rahad laekusid riigilt, Kohaliku Omavalitsuste Investeeringute Toetuste (KOIT) kavast ja Pala vallavalitsuselt, ” ütles ta.

“Olen rõõmus, et kauaoodatud klassiruum nüüd valmis on. Loodetavasti sisustatakse see moodsate helisüsteemidega, mis võimaldavad muusika õpetamiseks kasutada ka infotehnoloogiat. Samuti unistame uuest klaverist,” lausus Pala Kooli muusikaõpetaja Katrin Puusepp.

“Uues klassis saavad lapsed kindlasti paremates võimalustes erinevaid kunstitehnikaid proovida. Igati oluliseks pean ka veevärgi olemasolu, sest varem pidin kunstitundideks vajaliku vee ise kohale tassima,” rääkis kunstiõpetuse õpetaja Reet Kuusik.

“Pala Koolis on mitmeid tõsiste kunstihuvidega õpilasi. Kolme õpilase tööd valiti välja vabariikliku näituse jaoks, mis korraldati tänavu suvel Tallinnas koolinoorte laulu- ja tantsupeo “Ilmapuu lävel? ajal, ” lisas kunstiõpetaja.

  JAAN LUKAS        

blog comments powered by Disqus