Pala koolinoorte rattamaraton kutsub lapsi looduses liikuma

43 maratonist osavõtja hulgas oli tervelt 29 Pala kooli õpilast. Nooremad ratturid sõitsid 12 ja vanemad 28 km.

Noorimas grupis tuli tütarlastest võitjaks Meeri Mõisa ja poistest Kevin Vunk. Mõlemad ratturid on pärit Palalt. Järgmises vanuseklassis ehk 1995./96. aastal sündinud noormeeste hulgas oli kiireim Danver Reemot Palalt ning tüdrukutest saavutas esikoha Jõhvist pärit Laura Kuusemets. 1993./94. a sündinud tüdrukutest võitis 12 km distantsil Kadi Otsa. Samas vanuses poisid pidid sõitma juba 28 km ning nendest osutus parimaks Joosep Lohur Imaverest.

1991./92. a sündinud tüdrukud pidid samuti läbima juba 28 km ning selles vanuseklassis saavutas esikoha Jõhvi neiu Kristel Koort, sama vanusegrupi poistest oli parim samuti Jõhvist pärit Siim Spielberg. Vanim vanuseklass ? 1989./90. a sündinud ? pidid algselt sõitma 40 km, kuid kuna selles vanuserühmas osales ainult kaks võistlejat, siis otsustasid korraldajad, et nad sõidavad koos teistega 28 km. Vanimast grupist tuli võitjaks Jõhvi poiss Kaspar Räitsak.

Katkestajaid polnud

Võistlusel premeeriti auhindadega iga vanusegrupi esikuuikut. Direktori sõnul kaeti auhinnalaud Hasartmängumaksu nõukogu ning Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupi abiga.

Rattarajad valmistasid maratoniks ette peakohtunik Kalev Karu ja abivalmis lapsevanem Mihkel Sildver. Korraldajate hulgas oli nii õpetajaid kui ka lapsevanemaid, rajakohtunikeks olid koolilapsed. Sel aastal oli Pala maraton eelnenutest pisut erinev, kuna tänavu valmis staadioni äärde kohtunikemaja, kus jooksvalt koostati protokolle. Samuti sai sealt  lõunasööki.

Peakorraldaja Virge Otsa sõnul võis üritusega igati rahule jääda, kuna ilm oli ilus, osavõtjate hulk paras ning polnud ka ühtegi katkestajat.

Ainult üks aps

Pala kooli direktori Malle Weinrauchi sõnul korralduse osas suuri probleeme polnud, kui väike osavõtjate arv välja arvata. See oli tingitud aga organisatoorsest möödalaskmisest: nimelt toimus maratonipäeval ka maakondlik tervisepäev, mille raames viidi mitmel pool läbi mitmesuguseid üritusi.

?Selle tõttu oli mujalt tulijaid oluliselt vähem,? ütles Weinrauch. Samas oli tekkinud situatsioonil direktori sõnul ka üks eelis: nimelt julgesid Pala kohalikud lapsed tänu võõraste ?ässade? puudumisele ise arvukamalt maratonist osa võtta.

?Tegelikult ongi tähtis vaid osavõtt ja tubli saavutus,? sõnas direktor.

Peakorraldaja Virge Otsa sõnul kavatsetakse tulevikus rattamaratonide korraldamist jätkata ning viies maraton viiakse kindlasti läbi eelnevatest suurejoonelisemalt.

?Pole ka võimatu, et hakkame tulevikus näiteks jooksumaratoni  korraldama,? lisas Otsa.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus