Pala koolimajale sooviti sünnipäevaks õnne

Maavanem Aivar Kokk kinkis koolile maakonna lipu, maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna terviseedenduse peaspetsialist Eha Anslan andis üle kinkekaardi Tervisepäeva loosimisel võidetud jalgratta ostmiseks.

Pala koolimaja sünnipäeva tähistamine on traditsiooniline üritus, mis algas kuus aastat tagasi. Tänavu sai koolimaja 78 aastaseks. Sünnipäevapeo avas kooli õpilasomavalitsuse president, Jõgevamaa parimaks sportlaseks valitud üheksanda klassi noormees Allar Lamp. Ta märkis, et tänavune aasta on olnud Pala koolile eriliselt rõõmus, sest valmis juurdeehitis koos raamatukoguga. “Unistame sellest, et ehitatakse välja ka kunsti ja tööõpetuse klass ja kosmeetilise remondi saaks ka koolimaja vanem osa,” ütles Allar Lamp.

Õpilased esinesid luuletuste ja lauludega. Iga klass tõi koolimajale ka kingitusi, näiteks toataimi klassiruumide kaunistamiseks. Eriti üllatuslikult mõjus kaheksanda klassi õpilaste kingitud mitme meetri pikkune pabeririba, millel kõigi 22 õpilase käejäljendid, sest käsi ütleb inimese kohta kõik. Üheksanda klassi õppurid kinkisid Anna Haava portree endameisterdatud raamis, samuti fotoalbumi praeguste ja endiste õpetajate fotodega.

Tervituslaulu laulsid koolile ka õpetajad. Maavanem Aivar Kokk oli lastele kingituseks kaasa võtnud kotitäied Kalevipoja kompvekke. Kooli direktorile Malle Weinrauchile andis ta üle maakonna lipu. “Selle kingituse üle on eriti hea meel, sest lähiajal kavatseme rajada oma lipuväljaku,” ütles koolijuht.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus