Pala Kooli võistkond sai telemängus

Loodusteemalise noorte telemängu “Mine metsa” finaalsaates saavutas Anna Haava nimelise Pala Kooli esindus kolmanda koha. Oma kooli au kaitsesid üheksanda klassi õpilased Jaanika Pärn, Sander Sildver ja Martin Kask, kes tunnevad rõõmu telemängus finaali jõudmisest ja samuti uute teadmiste ning esinemiskogemuste saamisest.

Kolmele Pala kooli lõpuklassi õpilasele tegi ettepaneku telemängus osalemiseks bioloogiaõpetaja Tiina Karu. “Olime meelsasti nõus, põhjuseks oli küllap seegi, et meie kool ja kodud asuvad ju lausa metsade lähedal, mistõttu looduskeskkond on meile märksa tuttavam kui linnakoolide õpilastele,” ütles üks võistkonna liikmetest Sander Sildver. 

Koostöö laabus

Jaanika Pärna sõnul püüdsid nad telemängus eduka esinemise huvides võimalikult hästi õppida ka igapäevasteks tundideks. “Lugesime hoolega ka loodusajakirju, muu hulgas Eesti Loodust, ja vaatasime Osooni ning teisi loodussaateid. Esitasime ka üksteisele küsimusi ning tegime ka omavahelise tööjaotuse. Mina spetsialiseerusin imetajatele, Sander kaladele ja Martin lindudele. Omavaheline koostöö laabus meil igati hästi, “rääkis ta.

Kolmes televõistluses saavutas Pala Kool esikoha, mis kindlustas pääsu finaali. “Seda, et finaalivastaseks saab Elva Gümnaasium, võis ette arvata, sest selle kooli võistkond oli igaks mänguks väga põhjalikult valmistunud. Antsla Gümnaasiumi lõppvooru jõudmine oli mõnevõrra üllatavam,” märkis Martin Kask.

“Kiirküsimustele vastamisega saime finaalis hästi hakkama. Samuti oskasime eraldada räimi ja kilusid ning teadsime, et mägra kohta on vale see väide, et loomaliik on vahepeal välja surnud ja uuesti Eestisse toodud. Alt vedas meid aga näiteks ülesanne, kus pidime eristama pöialpoisi ja metsvindi laulu,” rääkisid noormehed. 

Pala lapsed läksid võitma

“Võimalus finaalis oma kooli ja kodukanti esindada teeb mõistagi rõõmu, kuid kolmanda koha üle oleme ka mõneti kurvad, sest läksime ikkagi võitma,” lausus Jaanika Pärn. “Suur tänu mõistagi kooli direktorile Malle Weinrauchile, bioloogiaõpetajale Tiina Karule ja kõigile teistele, kes meie võistlemisele lõppvoorus olid telemajja kaasa elama tulnud. Omad pöidlahoidjad tekitasid koduse tunde ja andis ka julgust juurde,” lisas ta.

“Telemäng “Mine metsa!” pakkus uusi ja huvitavaid teadmisi. Näiteks saime teada, et tegelikult ei peidagi jaanalind pead liiva alla, vaid paneb selle sedavõrd madalale, et inimestele tundub, et pea ongi liiva all,” ütles Martin Kask.

“Et Aleksei Turovski ja Vladislav Korzhets zhüriis teadmisi hindasid, tekitas meis mõningast aukartust, kuid üldiselt tundusid nad sõbralike ja heatahtlikena,” lisas Sander Sildver.

Jaanika Pärn kavatseb tuleval õppeaastal alustada õpinguid Noarootsi Gümnaasiumis, Sander Sildver  Miina Härma Gümnaasiumis Tartus ja Martin Kask Ülenurme Gümnaasiumis.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus