Pala kooli juurdeehitis on valmis

Ehitusega alustati möödunud kevadel. Riigihanke korras asus töid tegema OÜ Remeser. Pala vallavanema Kalev Kursi sõnul läheb kogu ehitus maksma 3,5 miljonit krooni. 2,8 krooni sellest tuleb KOIT-kava kaudu, ülejäänud 700 000 on Pala valla kanda. Kui vastavalt lepingule pidi juurdeehitis valmis saama 1. juuniks, siis nii see ka kujunes. Üleeile võis koolipere rõõmuga tõdeda, et maja uut osa võib juba sisustama hakata. Pidulik avamine tuleb ilmselt eeloleva uue õppeaasta esimesel päeval.

Suur unistus täitunud

“Juurdeehitise saamine oli meie kõige suurem unistus juba väga palju aastaid, murdsime pead ja otsisime lahendusi, kuidas kasvõi paar ruumigi juurde saada, mida hädasti tarvis oli,” tunnistas kooli direktor Malle Weinrauch. “Kunagi oli see koolimaja ehitatud ju kuueklassiliseks. Polnud ühtegi ainekabinetti. Nüüd saame sisse seada füüsika-, keemia-, muusika-, tütarlaste tööõpetuse kabineti. Tulevikus ka poiste tööõpetuse ja kunstiklassi.”

Pala lapsed on pärast üheksanda klassi lõpetamist läinud ikka edasi suurematesse linnadesse ja suurematesse koolidesse. Tagasiside on olnud seni enamasti rõõmustav, mis kinnitab, et kodukoolis on neid hästi õpetatud ja häbeneda pole põhjust mitte millegi pärast. Aga nagu direktor kinnitab, elu läheb edasi ning kuigi kriit ja tahvel pidavat koolielus endistviisi olema kõige olulisemad töövahendid, on ainult nende najal tänapäevase õpetusega sammu pidada õige raske. “Nüüd saame ka meie siin metsade taga õpetada lapsi nii, nagu vaja. See on meile väga oluline,” leiab direktor Malle Weinrauch. See, et kool on ikkagi siinse paikkonna süda ja keskpunkt, ei vaja enam samuti tõestamist. Koolimajas ja selle ümbruses korraldatakse siitkandi olulisemaid üritusi ning just kooli olemasolu on andnud põhjust mõnelegi noorele perele Pala kandis paikseks jääda. Ka kooli uus võimla ja õpperajad meelitavad siia nii uudistajaid kui ka spordihuvilisi.

Järgmine etapp – vana osa remont

Kui OÜ Remeser aasta tagasi koolimajas tööd alustas, võeti käsile esmalt alglasside ruumid vanas osas. Nii võisid koolipere noorimad 1. septembril õppima asuda värskelt remonditud ruumides. Kui ka koolimaja uus osa ja ainekabinetid eeloleval õppeaastal täielikult käigus, on ilmselt aeg mõelda vanale osale. “Järgmine etapp peakski olema koolimaja vana osa remont, aga seda juba 2007. aastal,” ütles Pala vallavanem Kalev Kurs.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus