Pala ja Torma vallas korraldati vastuvõtt tänavu sündinud laste auks

 Vallavanem Jozsef Weinrauchi vastuvõtule oli koos oma vanematega kutsutud kolmteist väikest last ? üheksa poissi ja neli tüdrukut. “Meie pered on muutunud tunduvalt lasterikkamaiks, sest 2006. aastal oli sünde kaheksa, ” ütles  Pala vallavalitsuse sotsiaalnõunik Eve Vadi. Tema sõnul said pered, kus pisikesed kodanikud ilmavalgust näinud, kingituseks ornamendiga kaunistatud albumid,  mis mõeldud laste piltide kogumiseks.

2007. aastal sündinud laste auks korraldatud  tseremooniat Pala kultuurimajas juhtis valla kultuurijuht Margit Soieva.

Eile toimus lasteaias  Linnutaja vastuvõtt  Torma vallas lõppeval aastal sündinud beebidele koos emade ja isadega. Kokku sündis Torma mail tänavu 25 last, kellest poisse neliteist ja tüdrukuid kolmteist. Pidulik sündmus algas lasteaia vanema rühma laste kontserdiga.

“Jaanipäeval on tavaks otsida sõnajalaimet ja jõulu ajal oodata jõuluimet. Kõige suuremaks imeks on aga see, kui perre sünnib laps,” rääkis oma kõnes vallavanem Riina Kull. Õnnelikud pered said tänukirjad ja  kingituseks Pajusi vallast Kubja talust pärit nägusa keraamilise anuma täie mett. “Mesi on üks tervislikumaid toite ja tervis on elus kõige olulisem, ” lausus Riina Kull.

Pisikeste päevakangelaste  vanemad jagasid oma rõõmu ka maakonnalehega. “Meile oli eriliseks üllatuseks kaksikute sünd. Nimeks panime tüdrukutele Ketlin ja Kirke. Võõrale võivad nad tunduda sarnased, kuid tegelikult on nad välimuselt ja ka loomult võrdlemisi erinevad,” rääkisid ema Annika Valner ja isa Janno Lumi.

“Mul on igati asjalik ja mehine poiss, nimeks Karl-Markus Trumm. Meil on väga muusikalembene pere ja peagi võtan poisi kammerkoori proovidele kaasa,” lubas Torma valla kultuurielu eestvedaja Merle Nisu.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus