Pala bussiõnnetuse põhjustaja võib minna sundravile

Lõuna ringkonnaprokuröri Anneli Hinto sõnul ei saa Ubina üldkorras kohtu ette minna, sest viimane meditsiiniline ekspertiis kinnitas, et Ubina tervisehäired on süvenenud. Ka varasemad ekspertiisid on tuvastanud, et mees pole võimeline kohtu ette astuma. Meedikud on väitnud, et saadud ?okk ei luba tal kohtu ees esineda ega vastutust kanda.

Tänavu oktoobris saab täis kümme aastat, kui politsei on Pala bussiõnnetuse süüasja uurinud, siis kriminaalasi aegub. ?Olen koostanud määruse, milles teen kohtule ettepaneku kohaldada Anti Ubina suhtes sundravi,? ütles Hinto lehele. Sundravi pikkust kohus ei määra.

Traagiline õnnetus juhtus Pala vallas Sõõru?Nõva metsavahelisel kruusateel 1996. aasta 11. oktoobril. Ubina juhitud Scania palgiveoauto, mille roolis oli ta esimest korda, kaldus vastassuunavööndisse ja sõitis PAZ-tüüpi koolibussile külje pealt sisse. Surma sai kaheksa Pala põhikooli õpilast ? neli poissi ja neli tüdrukut. Üheksa lapse vigastused olid rasked, kannatada said ka bussijuht ja ta abikaasa. Bussis oli 39 12?13aastast õpilast, kes maastikumängult koju sõitsid.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus