Pakendikonteinerid said ühtsed kleebised

Taaskasutusorganisatsioonid Eesti Pakendiringlus OÜ, Tootjavastutusorganisatsioon OÜ ja Eesti Taaskasutusorganisatsioon MTÜ leppisid kokku ühistes kleebistes.


Ühtsete kleebiste eesmärk on lihtsustada tarbijate jaoks pakendite sorteerimist. Eesti Pakendiringlus OÜ, Tootjavastutusorganisatsioon OÜ ja Eesti Taaskasutusorganisatsioon MTÜ korraldavad Eestis ilma pandita pakendite kogumist ja taaskasutusse suunamist. Konteinerite arv kolme organisatsiooni peale üle Eesti on kokku umbes 6000. Klaasi-, papi- ja metallplastpakendi konteinerite täpse asukoha leiab veebist kuhuviia.ee.
„Ühtsete kleebiste kujundamise eesmärk oli muuta pakendijäätmete üleandmine tarbijate jaoks lihtsamaks ja sildid arusaadavamaks. Igal kogutaval jäätmeliigil on oma värv, ikoon ja tekst. Papp- ja paberpakendi konteinerile viitab kleebise sinine, klaaspakendi konteinerile roheline värv. Plast- ja metallpakendeid kogutakse koos ning sellele viitab kollane kleebis,“ selgitas Tootjavastutusorganisatsiooni OÜ juhatuse liige Kristiina Dreimann.
„Pakendipunktides, kus on majanduslikult mõistlikum koguda kõiki pakendeid koos, on konteineril siiski kõigi kolme pakendiliigi kleebised. Pikemas perspektiivis peaks kogumise ja siltide süsteem laienema kõikjale, kus on võimalik pakendeid ära anda – avalikud ruumid, haridusasutused, väliüritused jne. Loodetavasti muudab ühtsele märgistamisele üleminek pakendijäätmete kogumise ja üleandmise inimestele selgemaks ja kaasab ka neid, kes pakendijäätmeid igapäevaelus veel ei sorteeri,“ lisas Kristiina Dreimann.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus