Pajusis tuleb ühislaulmine lõõtspillimuusika saatel

Pajusi ait-kuivatis elustatakse ühislaulmise traditsioon sellel reedel, 24. mail. Pajusi külaelu edendaja ja lõõtspillimängija Lembit Paali sõnul tekkis idee ühislaulmise tänavu aasta alguses toimunud välis- ja kodueestlaste ühisel kokkutulekul Kariibi mere kruiisil, kus Viljandi Lõõtsaklubi pillimehed ühislaulmisi korraldasid. Seal kujunes sellest väga tore elamus ning lõõtsamängijad otsustasid ühislaulmise ka Eestimaal korraldada.


Paali sõnul ei ole laulutraditsioon Eestis kuhugi kadunud. „Kogu õhtu ei koosne ainult ühislaulmisest, kuid moodustab olulise osa muusikalisest ettevõtmisest. Ka need inimesed keda ühislaulmine ei kõneta, saavad muusikalise elamuse osaliseks ehedat lõõtspillimängu kuulates,” rääkis Paal.

Lõõtspilli mängivad Pajusi ait-kuivatis reede õhtul Viljandimaa mehed Jaak Anderson ja Allan Paal. Kaasa laulmisest huvitatutele jagatakse välja laulikud, mistõttu ei ole vaja peljata, kui laulusõnu peast ei teata. Konkreetsemalt lauludest rääkides lauldakse kindlasti koos laulu „Viljandi paadimees“, lisaks teisi tuntud rahvalikke laule.

Lembit Paali sõnul on plaanis tänavu Pajusis veel kolm ühislaulmist korraldada.

TOOMAS REINPÕLD

 

blog comments powered by Disqus