Pajusis tuleb sügisene tervisepäev

 

Eeloleval pühapäeval, 23. septembril korraldatakse Pajusis esimene tänavusügisene tervisepäev. Kavas on kanuumatk, jalgsimatk, loeng seenemaailmast ning konkurss parima toorsalati, seenesalati, aed- või puuviljasalati väljaselgitamiseks. Ürituse korraldaja, Pajusi valla spordijuhi Eva Andrelleri sõnul algab kanuumatk Rutikvere kalakasvanduse juurest ja kulgeb mööda Põltsamaa jõge Pajusi ja Adavere vahelise sillani.  Matkajad kogenevad Pajusi rahvamaja ette ning nad sõidutatakse stardipaika ühise transpordivahendiga.  

Sellise teekonna läbimiseks kanuuga kulub umbes paar tundi.

E-kirjaga saab kanuumatkale registreeruda kuni 20. septembrini, osaleda saab kuni 20 matkahuvilist. Neile liikumishuvilistele, kes kanuusõitu ei harrasta, korraldatakse jalgsimatk, mis saab samuti alguse Pajusi rahvamaja juurest. Jalgsimatka viib läbi Eva Andreller ja tema sõnul võiks matk kesta umbes tund aega. Kui keegi jalgsimatkajatest tunneb, et ta liialt ära väsib, võib ta varem tagasi pöörduda. Jalgsimatka täpne marsruut polnud eilse seisuga veel selge, kuid Eva Andrelleri sõnul võetakse suund Adavere poole. Ka jalgsimatka lõpetamine toimub Pajusi rahvamaja juures. Tervisepäevale on kavandatud ka loeng seenemaailmast.

Salateid hindab žürii, kuid ka tervisepäeval osalejad võivad  salatite hindamisel oma hääle anda. Eva Andrelleri sõnul saavadki parimate salatite väljaselgitamisel määravaks tervisepäeval osalejate hääled. Pajusi valla spordijuht loodab, et ka ilm tervisepäevalisi soosib ning et inimesed nii lähemalt kui kaugemaltki sellest üritusest osa saama tulevad.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus