Pajusis tuleb ratsaspordipäev

Juba kolmandat aastat järjest korraldatakse Pajusis Loopre-Lepiku talus Eesti Hobusekasvatajate Seltsi (EHS) eestvõttel ratsaspordipäeva. Täpsemalt saab ülehomme Loopre-Lepiku ratsaspordiväljakul teoks EHS-i karikasarja takistussõidu esimene etapp, millel teevad kaasa tori, trakeeni ja eesti tõugu hobused.

Tänavune Pajusi ratsaspordipäev on sattunud samale päevale piirkonna teise olulise sündmuse, Põltsamaa lossipäevaga. Pajusi külaelu edendaja ja Loopre-Lepiku talu arendaja Lembit Paal lausus, et paraku ei ole võimalik aasta sündmustekalendrit kokku pannes selliseid kokkusattumisi vältida. Eelkõige peab EHS-i karikaetapi toimumise kuupäev sobima ratsasportlastele, kes karikaetapile võistlema tulevad. Samas võib selline suveürituste kattumine piirkonnas hoopis kasulikuks osutuda, sest kindlasti on sellel päeval Põltsamaa kandis tavapärasest rohkem inimesi ringi liikumas.

Registreerumiseks on veel õige pisut aega jäänud, ent Lembit Paal ennustas nädala alguses, et sadakond võistlejat tuleb karikaetapile kindlasti. Paali kinnitusel on nemad omalt poolt võistlejate vastuvõtmiseks valmis. Võistlejate autode ning treilerite parkimise alana saab kasutada üsna suurt koplit ning kindlasti mahuvad Loopre-Lepiku talu juurest möödakulgeva tee äärde ära ka võistlusi jälgima tulnud huviliste autod.

Lembit Paal kutsub kõiki inimesi võistlusest osa saama, sest ratsasport on ilus ja vaatemänguline spordiala, mis pakub tõsist kaasaelamise võimalust pealtvaatajatele ning pinget ja hasarti võistlejatele. Loopre-Lepikul saab võistlemas näha pea kogu Eesti ratsaspordi paremikku. Võisteldakse nelja erineva kõrgusega parkuure ületades. Neil, kes võistlust pikemat aega plaanivad jälgida, tasub teada, et kohapeal on ka võimalus keha kinnitamiseks. Küllap annavad ühel ja samal päeval teoks saavad Põltsamaa lossipäev ja Pajusi ratsaspordipäev põhjuse kaugemal elavatel inimestel võtta ette teekond Põltsamaale ja Pajusisse. Ratsaspordivõistlusele pääsevad kõik huvilised tasuta.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus