Pajusis tuleb mõisa päev

Pajusi külaselts korraldab 19. juulil Pajusi mõisa päeva, kus tegevust peaks jätkuma kogu päeva  jooksul igas eas inimestele. Samal ajal peetakse mõisasüdames ja ümbruses ka laata.

Kui varasematel aastatel on Pajusis kohaliku külaseltsi eestvõttel peetud juulikuus suvepidu, siis tänavu otsustati sisustada terve päev ning pakkuda rahvale mitmesuguseid tegutsemisvõimalusi. Pealegi on mõisapark nüüdseks ühiste jõududega kauniks muudetud ning ka rahvamaja saanud uue ja ilusama väljanägemise.

Mõisa päev ja laat kestavad 19. juulil kella 11 – 24. Osalemistasu ei küsita. Küll aga on soovitav ennast päevakohaselt riidesse panna, sest Pajusi külaselts on pannud välja auhinnad nii kõige stiilsemale mõisaprouale ja -härrale kui ka mõisapreilile ja noorhärrale.

Pargis tegeleb lastega kogu päeva kloun Ummi. Mängima on lubanud tulla Võisiku kapell ning etendust andma Tabivere Harrastusteater. Välja pannakse ka näitusi. Õhtul annavad rahvamajas kontserdi Diana Klas ja Jüri Aarma. Pärast seda on pargis võimalus ansambli Miks Mitte saatel südaööni tantsu lüüa. Suvelaadale kauplema tulla soovijad võivad  aga hakata ennast juba registreerima, eriti on teretulnud käsitöötegijad. Mõisapäeva korraldamist toetavad Pajusi vallavalitsus ja Kohaliku Omaalgatuse Programm.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus