Pajusis tuleb kümnes mõisapäev

Pajusi mõisapäev on aastatega aina populaarsemaks ja rahvarohkemaks muutunud ning mõisapäevade kavagi järjest huvitavamaks saanud. Eeloleval laupäeval peetavat mõisapäeva juhivad Merlin Vint ja Toomas Teppo.


Mõisapäeva ühe korraldaja Aili Soolepa sõnul sobib tänavu mõisapäeva ajal teist korda teoks saav mudajooks päeva tihedasse ajakavasse. Hommikupoolikul on laste mudajooks, millele järgneb täiskasvanute oma. Teisipäevaks oli eelregistreerimise tulemusena end mudajooksule kirja pannud üle 200 huvilise, keda kindlasti lisandub veelgi.

Vahepeal mängib neljast noorest lõõtspillimängijast koosnev seltskond “Lõõtsavägilased” mõnusat muusikat. Enne mudajooksu sujuvat üleminekut mõisapäevaks toimub paremate jooksjate autasustamine.

Sellest hetkest alates võib mõisapäevaliste hulgas liikumas näha ka uhkes mõisaaegses riietuses inimesi, kes kandideerivad uhketele tiitlitele ning Pajusi mõisapargis astub rahva ette armastatud laulumees Ivo Linna. Sellele järgneb teatrutrupi “Vaba vanker” etendus “Eestlaste muistsed lood”. Vahele mahub ka parematesse kostüümidesse riietunud inimeste päevakohaste tiitlitega tunnustamine, kuulutatakse välja tänavune mõisaproua, mõisahärra, noorhärra ja mõisapreili. Päevase osa lõpetab meie estraadilavade kuninganna Anne Veski etteaste. Õhtune osa jätkub ansambli Irena ja Ivar Hanseni saatel. Mõisapäev lõpeb südaööl toimuva ilutulestikuga.

Aili Soolepp ei oska öelda, kuidas aasta pärast Pajusi mõisapäev välja näeb. Korraldajad on jõudnud järeldusele, et nad on ennast seda üritust läbi viies ammendanud ja nüüd oleks aeg uutel inimestel uute ideedega välja tulla. Ehk korraldatakse aasta pärast Pajusi mõisapäev juba Pajusi rahvamaja töötajate eestvedamisel. Aili Soolepa sõnul nad veel püssi põõsasse visanud pole, ent arvab samas, et peale kümnendat Pajusi mõisapäeva oleks igati mõistlik pausi pidada.

Fotomeenutus mulluselt mõisapäevalt, kui valiti mõisapreili, noorhärra, mõisaproua ja härra.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus