Pajusis toimus näitemängupäev

Möödunud esmaspäeval käis Pajusi rahvamajas vilgas tegevus, seal oli askeldamas suur hulk näitemänguhuvilisi lapsi. Teatrikuu raames sai teoks laste näitemängupäev koos õpitoaga.

Juhendaja Maia Lepiste sõnul nimetavad nemad näidendi õppimist ja rekvisiitide tegemist meistriklassiks, mis hõlmab koostööprojekti nii Põltsamaa kui ka Viljandi valla noored. Eesmärgiks on näidata lastele, kuidas etendused valmivad ja milline eeltöö selleks ära teha tuleb. Lapsed näevad oma silmaga, mis lisaks laval toimuvale lava taga tehakse, nad saavad teada mis on rekvisiidid, millised on kostüümid, kuidas tehakse grimmi jne.

Pajusi rahvamajja kogunenud noortel oli võimalus valmistada oma käega rekvisiite ‒ juur- ja puuvilju ning muud omaaegsel laadal pakutavat kaupa. Maia Lepiste lausus, et osa lastest teeb kaasa ka teatriringis. Veel rohkem rõõmu tundis ta nende osalenud laste üle, kellele teatritegemine on seni olnud täiesti tundmatu maailm ja kes polnud võib-olla varem Pajusi rahvamajjagi sattunud.

Kui õpituppa koguneti ainult üheks päevaks, siis Pajusi harrastusteatri lastestuudio liikmed käivad näidendit õppimas korra nädalas. Eelmise etenduse „Pannkoogid ja piraadid“ seadis lavaküpseks Anni Õnneleid, „Kapsapead“ lavastab Sirje Pääslane-Tippi. Maia Lepiste sätib paika näitlejate liikumise, Janne Vaabla hoolitseb kostüümide eest ning Lea Krass on samuti etenduse ettevalmistamisel nõu ja jõuga abiks.

Praegu õpitakse Oskar Lutsu näidendit „Kapsapea“. Põhiosatäitjatena mängivad selles etenduses need lapsed, kes osalesid ka eelmises näidendis „Pannkoogid ja piraadid“.

Keito Lepiste, kes uues tükis peigmeest mängib, on koos oma ema Maia Lepistega varemgi lavastustes kaasa teinud, aga enda sõnul pole tal praegu siiski plaanis tulevikus näitlejaks õppida. Harrastusnäitlejana tegutsemine meeldiks talle küll. „Kapsapea“ peaks lavaküpseks saama aprilli lõpus.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus