Pajusi võõrustab nädalavahetusel üle-eestilist lõõtsapäeva

Pajusi mõis võõrustab nädalavahetusel III üle-eestilist lõõtsapäeva, mida täiendab vanatehnika näitus.


Viljandimaa Lõõtsaklubi eestvedamisel toimuva lõõtsapäeva kontserdid algavad kell 12 Pajusi mõisa pargi laval. Üles astuvad Eesti lõõtsaklubid ja üksikesinejad, näha ja kuulata saab ka tõelisi virtuoose. Pajusi ait-kuivatis annab kontserdi telekonkursi „Rahvalõõts“ võitja Kert Krüsban. Samas tutvustavad oma uut plaati Kristi Kool ja Janne Suits.

„Kohal on ka lõõtsakuningas Juhan Uppin, keda näeb seekord veidi tavatus rollis,“ ütles lõõtsapäeva peakorraldaja Lembit Paal. „Juhan andis hiljuti välja albumi „Päkarauakannel“ ja tutvustab päka- ehk pöidlarauakandlega oma plaati.“

Pillimängu kõrvale on võimalik uurida, kuidas valmistatakse ja restaureeritakse lõõtspille, tarkust on jagamas Heino Tartes ja Asso Int. Toomas Ojasaar aga räägib valminud lõõtspilli õpikust.

„Nagu varasematel aastatel, korraldame ka seekord lõõtspilli õpitubasid. Esmakordselt katsetame huvitatutele individuaalõpet,“ ütles Paal.

Sarnaselt varasematele lõõtsapäevadele täiendab seekordsetki sündmust vanatehnika näitus, mis algab juba kell 10. Pajusi mõisas on vaatamiseks väljas tehnikat 20. sajandi algusest tänapäevani. Näha saab traktoreid, autosid, mootorrattaid, põllutehnikat ja palju muud põnevat.

„Ruumi meil on. Kui keegi soovib veel oma uunikumiga sel päeval Pajusisse tulla, võtku lahkesti ühendust,“ ütles Paal. Tulijail palutakse ette helistada telefoninumbril 5052041. „Kõigile osalistele pakume tummist suppi ja peame meeles väikse tänukirjaga.“

Kontserdid ja vanatehnika näitus on külastajaile tasuta.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus