Pajusi valla eelarves esikohal haridus

Tänavuse vallaeelarve kinnitati kulude ja tulude tasakaalus ligemale 20 miljonit krooni. Vallavanema Reet Alevi sõnul on see läinud aastaga võrreldes jälle mõnevõrra suurem. Investeeringutes on ette nähtud jätkata Pajusi rahvamaja remonditöid, samuti on kavandatud remonti ning ümberkorraldusi nii Pisisaare kui ka Aidu koolimajas. Pisisaare kooli juures on plaanitud töid ka mänguväljakul.

Et vallas on kaks kooli, on ka varasemate aastatel kuulunud haridusele kavandatud kulutustele märkimisväärne osa eelarvest. Mõningal määral on suudetud viimastel aastatel eraldada raha ka Pajusi rahvamaja remondi tarvis. Tänu sellele oli võimalik majja kõigepealt vesi sisse saada. Edasi juba aknad ära vahetada, baariruumis remonti teha jne. “Remondiga sai alustatud enne ikka majas sees. Ei olnud ju eesmärgiks mingit nukumaja teha, et ainult väline vaatepilt ilus oleks,” leidis vallavanem Reet Alev.

Möödunud aastal saadi rahvamaja remondiks pisut lisaraha ka riigieelarvest. Selleks aastaks riigieelarvest eraldatud summa on eelmise aastaga võrreldes õnneks tuntavalt suurem. Sedakorda on ees ootamas rahvamaja fassaaditööd. Vallavanema kinnitusel on praegu nii koolimajade kui ka rahvamaja remondi asjus käimas läbirääkimised ehitaja leidmiseks.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus