Pajusi valda tutvustatakse ETV dokumentaalsarjas

Telebrigaad käis Pajusi elu käsitleva saate jaoks filmimas aktsiaseltsis Kaltsiit, pelmeene valmistavas perefirmas Oma maitse, OÜ Pajusi ABF Kalana suurfarmis, juurviljakasvatusele spetsialiseerunud talus ja mittetulundusühingus Pajusi Abikeskus.

Saate toimetaja Marika Kaasik selgitas: “Möödunud aastal oli eetris saade “Ohhoo”, mis rääkis innovaatilisest mõtlemisest ja uutest ideedest. Nüüd alustasime aga sarja “Kas sellist Eestit me tahtsimegi”, kus uurime, kuidas on innovaatilise mõtlemisega lood Eestimaa eri paigus. Pool aastat kestnud eeltööna külastasime 40 valda, et saada teada, millega seal tegeldakse, kuidas on arenenud ettevõtlus jne. Igas maakonnas valisime välja kaks või kolm valda, kusjuures pidasime oluliseks, et need oleksid võimalikult erinevad: jõukamad ja vaesemad, ääremaadelt ja keskuste lähedalt. Saatesari saab toetust Euroopa Liidu vahenditest.”

Marika Kaasik märkis veel, et teletöötajate muljete põhjal on inimesed leidnud elamis- ja tegutsemisvõimalusi väga erinevates paikades ja sinna kodusid rajanud. “Nii ei saa küll öelda, et väljaspool Tallinna pole elu, kusjuures mõnikord on see elu isegi sisukam. Ka Pajusi vallas tehakse mitmesuguseid töid, otsitakse võimalusi eneseteostuseks. Huvitavad on just inimesed ise, nende jõud mõtete teokstegemisel.”

Pajusi valda tutvustav saade on kavakohaselt ETV eetris oktoobris. Sama sarja saade valmib meie maakonnast ka Palamuse vallast.

Millal sinna saadet salvestama tullakse, pole veel teada.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus