Pajusi teenuskeskust müüa ei õnnestunud

Põltsamaa vallavolikogu on otsustanud Põltsamaa vallale kuuluva endise Pajusi teenuskeskuse ehk endise vallamaja hoone võõrandada. Enampakkumisel polnud aga ühtegi huvilist, kes oleks soovinud Kalana külas asuvat hoonet ära osta.
„Volikogu otsustas Kalana külas paikneva endise Pajusi vallamaja võõrandada, kuna hoone pole vallale teenuste osutamiseks enam vajalik. Enampakkumisel huvilisi kahjuks polnud. Võimalik, et teenuskeskuse hoone läheb ühe korra veel enampakkumisele. Kui ka see peaks ebaõnnestuma, siis vaatame edasi, mida hoonega ette võtta,“ selgitas Põltsamaa vallavalitsuse majandusosakonna juhataja Mark Liivamägi.
„Enne valdade ühinemist tegutses antud hoones Pajusi vallavalitsus, pärast ühinemist asus seal Põltsamaa vallavalitsuse Pajusi teenuskeskus, mis aga üsna kiiresti oma tegevuse lõpetas, kuna inimestel polnud vajadust selle järele – kõik teenused on kättesaadavad ka Põltsamaa linnast,“ ütles Liivamägi.
Ta lisas, et vallal konkreetseid plaane hoonega praegu pole. Kunagi olid läbirääkimised Kaitseliiduga, kuid siis selgus, et ka Kaitseliit polnud hoonest huvitatud.
Majandusosakonna juhataja sõnul ei soovi paraku ka ükski ettevõte sinna endale kontorit teha, kuna maja asub Põltsamaa linnast liialt kaugel. Samas pole ka Kalana külas asuvad ettevõtted, näiteks aktsiaselts Pajusi ABF, kelle suurfarm läheduses paikneb, olnud huvitatud teenuskeskuse ostmisest.
Pajusi vallamaja Kalana külas on valminud aastal 1903. Pajusi teenuskeskus otsustati Põltsamaa vallavolikogu otsusega sulgeda 2018. aasta algul.

TAAVI KELDER

blog comments powered by Disqus