Pajusi Teater mängib Jaan Kruusvalli „Pilvede värve“

Laupäeval ja pühapäeval mängib Pajusi Teater Pajusi rahvamaja siseõuel kirjanik Jaan Kruusvalli 1983. aastal kirjutatud näidendit „Pilvede värvid“. Loo, mille tegevus toimub 1944. aastal ühes Eesti taluperes on lavastanud harrastusnäitemängu eestvedaja Anni Õnneleid.

Pajusi Teater on mänginud tänaseks üheksat suveetendust, millest Anni Õnneleid on lavastanud seitse. Jaan Kruusvalli näidendi lavale toomisele mõtles ta juba ammu. „See lugu on meelde jäänud juba kooliajast. Küllap on tegemist igavikulise teemaga, kus küsimus, mis on kodu ja kus on kodu, milline on tunne, mis kodus tekib,“ ütles Õnneleid.

„Ajastusse sisse elamist kergendavad ka vanemate mälestused. „Pilvede värve“ on mitmeid kordi lavastatud ennegi. Ma ei vaata aga varasemaid salvestusi. Püüad näitemängu olustikku süüvida, siis mängida ja läbi lavastaja juhendamise autori mõtet või ideed tabada. Pigem varasemate etenduste läbivaatamine hakkab häirima,“ ütles peremeest mängiv Marek Ranne.

„Näitemängus teevad kaasa ka Pajusi Teatri laste- ja noortestuudio näitlejad,“ märkis lavastaja. Lisaks näitemänguhuvilised harrastusnäitlejad. Seekord on projekti kaasatud ka eraldi kostümeerija ja muusikajuht,“ märkis lavastaja.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus