Pajusi rahvast oodatakse matkama

Eeloleval pühapäeval, 8. septembril saab Pajusi vallas teoks tavapärane jalgsimatk. See algab  Pajusi mõisapargis asuva külamaja juurest, kust minnakse Pisisaare külla ja naastakse  algupunkti tagasi. Pajusi valla sporditöötaja ja tervisematka korraldaja Eva Andrelleri sõnul koosneb Pajusi valla tervisematkade sari kuuest matkast ja on osa projektist “Jõgevamaa liigub.”  Pisisaarde ei minda kõige otsemat teed, vaid väikese ringiga.

Kolm Pajusi vallas toimunud matka said teoks tänavu kevadel ning kolm matka ootavad ees nüüd, hilissuvel ja sügisel.

Pühapäevase matka pikkuseks kujuneb 4-5 kilomeetrit, mis peaks olema jõukohane kõigile, nii lastele kui vanematele inimestele.

Pajusi sporditöötaja arvab, et inimesi pole mõtet liialt pikal matkamarsruudil üle pingutama panna ja matkamise eesmärk pole ju sportlik tulemus, vaid võimalus tervislikuks liikumiseks väiksema seltskonna osavõtul. Eva Andrelleri sõnul on tal eelseisva matkaga seoses olnud juttu nii Pisisaare koolilaste kui õpetajatega. Küllap võtavad lapsed kaasa ka oma vanemad ja nemad omakorda mõne sõbra või tuttava.

Inimene on suhteliselt mugav kodust välja tulema ja seetõttu tuleb tal sporditöötajana üles leida need inimesed, kes ka teisi endaga kaasa matkama toovad. Eva Andreller arvab, et ehk järgmisel aastal võiks matkad juba piknikuga lõpetada. Aasta tagasi korraldati piknik Pajusi valla Loopre talus ja see meeldis kõigile osalenutele.

Eva Andreller  ootab kõiki oma tervisest ja heast seltskonnast lugu pidavaid inimesi pühapäeval Pajusisse.   

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus