Pajusi rahvamaja tahab osta kontsertklaveri

Praegu veel olemasoleval, Pajusi valla kodulehel antakse teada, et Pajusi rahvamaja jaoks on avatud klaveriostu fond. Kui rahvamaja saaks kontsertklaveri, tekiksid hoopis laiemad võimalused kontserte korraldada.

Pajusi rahvamaja juhataja Janne Vaabla sõnul on Pajusi rahvamajas hetkel vana pianiino, mis hoolimata korralikule hooldusele nagiseb ja ragiseb. Siiri Sisaski kontserdi ajal oli pedaalinagin hästi kuulda ja meeldiv see mõistagi polnud. Lisaks pianiinole on olemas ka elektriklaver.

Pajusi rahvamajas hiljuti teoks saanud remont taastas hoone mõisaliku ilme. Mõisasaali kammerlikuma atmosfääri juurde peaks kuuluma ka kontsertklaver. Janne Vaabla sõnul ei saa olemasoleva klaveri kõlale midagi ette heita, ent sellel pillil on ikkagi piiratud võimalused. Kontsertklaver pakub suuremaid võimalusi kontsertide korraldamiseks.

Janne Vaabla lausus, et klaveriostu fond sai asutatud tänu ühele Pajusi rahvamaja sõbrale ja endisele harrastusnäitlejale, kes ühel päeval mõisahoone saali astudes ütles, et sinna on kindlasti kontsertklaverit vaja. Et öeldud sõnad ainult sõnadeks ei jääks, pani ta ise ka kopsaka rahasumma lauale. Ja sellest saigi klaveriostu fond alguse.

Janne Vaabla on läbi rääkinud Estonia klaverivabrikuga, kust tehti ka hinnapakkumine, mõistagi mitte kõige suurema kontsertklaveri ostuks. Samas pakuti välja võimalus teha Pajusi rahvamaja jaoks korda mõni kasutatud kontsertklaver. Nüüd tuleb lihtsalt ära oodata, kuidas annetusi koguneb. Siis saab otsustada, kas suudetakse osta päris uus või tuleb leppida kasutatud klaveriga. Mis pole rahvamaja juhataja kinnitusel ka üldse halb variant. Uue klaveri hinnaks võiks kujuneda umbes 35 000-37 000 eurot, kasutatud klaveri võiks saada ca 25 000 euro eest.

Endise harrastusnäitleja tehtud annetusele on praeguseks juba päris palju lisa tulnud ja Pajusi rahvamajja üles pandud korjanduskarpi saab edaspidigi klaveriraha lasta. Lisaks saab annetusi teha ülekandega Pajusi vallavalitsuse kontole märgusõna all “Annetus Pajusi rahvamajale kontsertklaveri ostuks”. Selle kontonumbri leiab Pajusi valla kodulehelt ning konto on avatud just Pajusi rahvamajale kontsertklaveri ostmiseks. Ükski annetaja ei pea kartma, et seda raha mingiks muuks otstarbeks kasutatakse.

Janne Vaabla ütles, et püüab klaveri ostmiseks ka projektiraha taotleda, näiteks PRIA-lt. Eesmärgiks on seatud, et selle aasta kevadeks või hiljemalt sügiseks oleks klaveriostuks vajalik summa kokkusaadud, et järgmise n-ö tubase kultuurihooaja alguseks uus pill olemas oleks. Selle eesmärgi täitumiseks ootab Pajusi rahvas, et head inimesed nii lähemalt kui kaugemalt Pajusi rahvamajale uue kontsertklaveri ostmiseks annetuse teeksid.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus