Pajusi mudajooksul oli rekordarv osalejaid

Laupäeval Pajusis toimunud ikooniliseks muutunud mudajooksust võttis sel aastal osa rekordarv jooksjaid, tervelt 589.

Möödunud aastal osales seevastu 365 jooksjat, seega on kolmandat korda toimunud võistlus spordisõpradele südamesse pugenud. Ka ürituse peakorraldaja Elmo Krumm jäi kõigega rahule. „Tunne on palav ja väsinud, aga rõõmus, sest näen nii palju positiivseid emotsioone,“ rõõmustas ta, kui umbes pooled sportlased olid mudaste ja märgadena finišisse jõudnud. Sportlasi ootasid üheksal kilomeetril nii turbavann kui ka näiteks soe tiik ja sopaauk.

„Rajal oli kõigepealt suur tiik, kus osalejad kergelt märjaks kasteti, siis hakkasid üksteise järel tulema mudamülkad, vahepeal sai üle põhupallide ronida ning roomata. Raja keskpunktis oli kaks kilomeetrit vana Põltsamaa jõe sänge mööda mudas sumpamist, ronimist ja turnimist,“ andis Krumm lühikese ülevaate.

Kuidas sellised hullumeelsed ideed üldse tekivad? „Kui käid metsas sörkimas ja näed vahvaid paiku, siis hakkab film silme ees jooksma,“ selgitas Krumm, lisades, et jooksu korraldamine algas juba möödunud aasta oktoobris ning igal õhtul natuke tehes jõutigi tänasesse päeva.  

Üheksa kilomeetri pikkune jooks on paras katsumus ka vilunud spordimeestele, kuid suurepärase tulemusega – 45.14,8 – tuli esikohale Eesti trepijooksude karikasarja võitja ja trepijooksu Eesti meister Rauno Tiits, kes just selliseid jookse armastabki. „Sain maksimaalselt pingutada ja väga äge oli, muda oli ka kõriauguni, sõna otseses mõttes. Pidevalt olime puusadeni mudas, mingi lõik oli selline, kus saigi ainult mööda muda sumbata,“ rääkis Tiits pärast finišeerimist. Teist korda mudajooksul osalenud sportlane kiitis, et selleaastane rada meeldis talle lausa rohkemgi. „Mulle väga hästi sobib selline jooks. Siin mudas sumpamine on täpselt mulle ja takistustega jooksud mulle sobivadki,“ sõnas Tiits.

Eraldi ettevalmistust trepijooksja mudajooksuks ei teinud, vaid jälgis tavapärast treeningrütmi. „Sõidan rattaga, käin jooksmas ja teen oma jõutrenni. Korraga jooksen umbes kaheksa kuni kümme kilomeetrit. Mulle meeldibki käia metsaradadel jooksmas,“ sõnas Tiits.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus