Pajusi Mööbli toodangust läheb 90 protsenti ekspordiks

Vägari külas diivaneid tootva osaühingu Pajusi Mööbel juhataja Jan Vilgatsi sõnul läheb ettevõtte toodangust 90 protsenti Soome ja Rootsi, ülejäänu jääb Eestisse ning müüakse Sotka ja Asko poodides.

Pajusi Mööbel suudab kuus valmistada ligikaudu 700 diivanit. Ettevõtte palgalehel on 34 inimest, neist viis-kuus Pajusi valla elanikku, kuid tööle  käiakse ka Põltsamaalt, Jõgevalt,  Vaimastverest ja Siimustist. Vägari küla elanikke on seal tööl vaid kaks. Töötajad on enamasti naised, mehi on vaid kaheksa.

Vald paigaldas mullu ettevõtteni viiva tee äärde ka tänavavalgustuse, mille eest firma on väga tänulik. Sama teed kasutavad ka kohalikud elanikud jalgsi või jalgrattaga liikumiseks. Valgustatud tee on kõikidele igal juhul ohutum, sest sama teed mööda sõidavad ka suured kaubaautod. Nimelt ei saeta mööblitehases puitdetaile, need ostetakse valmis kujul sisse.

Osaühing Pajusi Mööbel asutati 2010. aasta jaanuaris ja omanikud ostsid Vägaris asuva tootmishoone 2009. aasta detsembris. Ettevõtte omanik on osaühing Bellfire, omanike hulgas on kaks eestlast ja üks soomlane. Viimane tegeleb Soomes aktiivselt müügitööga. Toodangut müüakse Bellfire kaubamärgi all. Nende ettevõtete gruppi kuulub veel kolm mööblitehast asukohaga Tallinnas ja Läänemaal Paliveres ning Haapsalus. Vägaris valmivad lahtikäivad diivanid, Tallinnas tugitoolid ja tumbad, Paliveres tavalised diivanid ning Haapsalus voodid. Osaühingu Pajusi Mööbel 2015. aasta käive oli 2,4 miljonit eurot, 2014. aastal 1,97 miljonit eurot.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus