Pajusi mõisapäeval jätkub tegevust igas vanuses külastajatele

Laupäeval peetakse Pajusi mõisahoones ja -pargis mõisapäeva, kust ei puudu ka korralik laat, mitmed esinejad ning õhtune tantsupidu.

Sel nädalal lõppesid Pajusi mõisahoones, mis on ühtlasi kasutusel ka rahvamajana, renoveerimistööd. Tööga ühele poole saamise auks peetakse laupäeval ka mõisapäev. Üritust hakati koos külaseltsiga plaanima juba eelmise aasta lõpus, mil see sai ka tänavusse maakonna kalendrisse üles märgitud. Mõisapäeva laadalisi ja esinejaid hakati otsima juba varakult.

Siiski on mõned osalejad juba ära öelnud, sest samal päeval toimub maakonnas veel taolisi üritusi. Mõisapäevaga langevad kokku Mustvee linna päevad ja Kassinurme külapäev. Linnapäevade tõttu ei tule Pajusisse mitmed Peipsi-äärsed käsitöölised, kuid laadal kauplejatest rahvamaja juhataja Aili Soolepa sõnul puudu ei tohiks tulla. Kolmapäevaks on registreerunud juba 25 kauplejat.

„Ainus, mille pärast ma praegu muret tunnen, on ilm. Loodame kogu hingest, et laupäeval vihma sadama ei hakka,“ sõnas Soolepp.

Päev avatakse kell 11, pool tundi hiljem astub pargis üles Põltsamaa Kultuurikeskuse naisansambel. Pärast neid esineb Võisiku külakapell. Rahvamaja juhataja sõnul astub päeva jooksul üles ka üllatusesinejad.

Selleks, et laada kõige pisematel külastajatel igav ei hakkaks, on Pajusisse kutsutud kloun Ummi ning lastel on võimalik pargis sõita ka väikeste ATVdega. Terve päeva jooksul liigub rahva seas ringi komisjon, kes valib külastajate seast välja tänavuse mõisaproua, mõisahärra, mõisapreili ja noorhärra. Need tiitlid omistatakse inimestele, kes näevad välja ja käituvad vastavalt tiitli nimetusele, seega soovitav oleks külastajatel end ka mõisarahvale kohaselt riidesse panna.

Kultuuriprogramm jätkub kell 14 Tabivere harrastusteatri etendusega, milleks on „Metsahaldja kingitus“. Kell 16 esinevad mõisahoones Jüri Aarma ja Diana Klas. Pärast kosutavat kontserti algab mõisapargis tantsupidu, kus muusikat mängib ansambel Mix Mitte. Pidu kestab südaööni.

Aili Soolepa sõnul vajab mõis veel pisut remonti, kuid suurem töö on juba tehtud. „Ehk järgmisel aastal saab ka välisfassaad uue näo,“ sõnas Soolepp. Ta loodab, et kõigi remonditööde lõppedes peetakse Pajusis veel üks korralik mõisapäev.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus