Pajusi lõõtspillimäng kõlas Kariibi merel

Hea on kuulda lugusid sellest, kuidas inimesed meie keskelt kuskil kodust kaugemal püünele saavad või tunnustusi teenivad. Nii anti lõppeval nädalal väärikas kultuuriauhind üle Kuremaa elanikule Ene Raudkatsile. Kultuurihuvilisele prouale, kes on rahvaluulearhiivile teinud kaastööd juba alates 2002. aastast. Vabariigi presidendi poolt määratud tunnustus räägib iseenda eest.

Või lugu sellest, kuidas Pajusis elav ettevõtja ning kohalikku kultuurielu vedav Lembit Paal kutsuti esinema Kariibi merel toimunud kruiisile, mille korraldasid USA väliseestlased. Kõrvuti teiste koduste ja väliseesti kollektiividega astus Paal oma lõõtsamänguga üles keset eksootilist Kariibi merd kaheksakorruselisel luksuslaeval. Kindlasti fakt, mis ei tee au ainult mehele endale, vaid laseb suurelt paista ka ühel väikesel Eestimaa kohal.

Samuti saab huvitavast intervjuust Kaareperest pärit teleajakirjaniku Kristiina Võsuga teada, kui olulisel kohal on tema töös jätkuvalt siinkandi inimesed ja Jõgevamaal toimuvad suursündmused. Kontakt oma kodupaiga ja tuttavatega annab säravale loomeinimesele vaid energiat ja jõudu juurde.

Nii on need kõik õpetlikud lood sellest, kuidas suuri tegusid pääsed tegema olenemata sellest, kus sa igapäevaselt elad ja toimetad. Tänane maailm muutub päev-päevalt aina väiksemaks, pakkudes seeläbi meile kõigile uusi ja põnevaid väljakutseid. Ole vaid mees või naine ja haara neist võimalustest kinni. Ära passi niisama teletoa diivanil või sooja ahju taga.

blog comments powered by Disqus