Paintballilahing meelitab kohale nii oskajaid kui ka algajaid

Täna toimub Põltsamaa valla Kalana paekarjääris paintballilahing. Korraldaja Elmo Krummi sõnul on seda karjääris juba viimasel kolmel aastal peetud, osalejatele on koht meeldinud ning mängimiseks on sobiv lahinguväli välja kujundatud.

Lahinguväli asub süvendis, seetõttu on mängu hea karjäärinõlvalt jälgida. Kaks võistkonda kohtuvad omavahel lahinguvälja keskel. Ülesanneteks võivad olla vastase lipu ära toomine, baasi vallutamine või kullakivide tassimine oma poolele. Lipp, vallutatav baas või kullakivid võivad asuda nii vastase territooriumil kui ka neutraalsel alal.

Mängus saavad osaleda kõik huvilised alates 14. eluaastast, nooremad võivad seda teha vanemate vastutusel.

Toiduvärvist ja želatiinist kuulid

Lahingus osalemine ei eelda eelnevat kogemust, kuid see tuleb kasuks. „Kui kellelgi on soov lahingus osaleda, siis võib julgelt kohale tulla ja oma osavuse proovile panna. Kindlasti peab arvestama, et tegemist on spordialaga, kus tuleb palju joosta,“ sõnas Krumm. Mängijad tulistavad üksteist toiduvärvist ja želatiinist tehtud kuulidega. Kui saad kuuliga 15 meetri kauguselt pihta ja õhukesi riideid kannad, võib väikese „sinika“ saada. Paintballi püsside laskeulatus küündib 60 meetrini. Kaugelt lastes on mõistagi raskem pihta saada. Tabamuse saanud mängija tõstab käe ja läheb paariks-kolmeks minutiks oma baasi karistust kandma. Seejärel võib lahinguväljale naasta. Kalanas peetakse täna kolm vooru ehk kolm mängu.

„Korraldajatel on välja jagada sada relva. Eile oli ennelõunase seisuga registreerunud 42 osalejat, mis tähendab, et 58 relva oli sellel hetkel veel vaba. Et palju relvi on veel välja jagamata, saab mängijaks registreeruda ka kohapeal,“ lubas Krumm. Iga osaleja saab korraldajatelt relva, kuulid, maski ja soovi korral kaelakaitse.

Kohalikke osalejaid vähe

Enamasti osalevad Kalana paintballilahingus kaugemalt tulnud huvilised. Tänavu saab kohalikud ühe käe sõrmedel üle lugeda. „Umbes kümmekonna osalejaga grupid on tulemas Ida-Virumaalt ja Pärnust. Alati on kohal olnud Viljandi noormehed ja neid on oodata ka seekord, tulemas on paar inimest Tartustki,“ loetles Krumm. Umbes pooled osalejatest on tõsised harrastajad, kellel tavaliselt oma varustus olemas.

Aasta tagasi osales Kalana lahingus 18 elukutselist sõjaväelast, kes valmistasid osalejatele üllatuse, peites endid enne teiste saabumist lahinguväljale ära ning valmistades seal ette mitmesuguseid lõhke- ja tossupakette.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus