Painkülas esitleti põllutehnikat

Painkülla toodud Fendti traktorid olid selle firma 900. seeria lipulaevad, mis kannavad numbrit 936 ja 927. Mõlemad on alles katsetusjärgus, st enne seeriatootmisse minekut tehakse nende juures veel mõningaid muudatusi. Näitustel on mõlemat mudelit aga juba esitletud.

“Kui tellimus ka kohe sisse anda, siis enne aprilli masinat kätte saada pole võimalik,” ütles Fendti firma esindaja Vitezslav Chrapavy.

“Viimastel aastatel on meil õnnestunud Fendti traktoreid päris hästi müüa,” ütles Fendti Eesti esindaja OÜ Agriland juhataja Aren Põder. “Esmapilgul tundub nende hind väga kõrge, ent kui maha istuda ja arvutama hakata, selgub, et tänu võimsusele ja paljude lisavõimalustele tuleb Fendti traktoriga tehtud töötund tükk maad odavam kui mõne poole miljoni jagu odavama masinaga. Nii et tegelikult tasub tihti osta just kallim masin.”

Lisaks traktoritele sai käega katsuda ja töötamas näha kaht eriti suure võimsusega Annaburgeri sõnnikulaoturit ning Pöttingeri ketaskoorelit ja tüükultivaatorit. Põllumasinate uusi mudeleid käib Agriland Eesti eri paikades tutvustamas kolm-neli korda aastas. Sügis on selliseks esitluseks paras aeg, sest siis teavad põllumehed paremini järgmise aasta masinaoste planeerida.

“Jõgeva kandis pole me esitlusi varem teinud, küll aga on meil ASiga Perevara tekkinud ajapikku hea koostöö,” ütles Aren Põder. “Perevara on meilt ostnud ühe traktori ja kaks sõnnikulaoturit. Tänu heale koostööle nüüd siin olemegi. Ja siia, Kesk-Eestisse on eri maanurkade põllumeestel hea kokku sõita ka.”

Perevara sõnnikulaoturid need olidki, mida esitlusel demonstreeriti. Need võtavad korraga peale ligemale 30 tonni sõnnikut ning nende töölaius on 24 meetrit. Nii mõnigi asjast huvitatud möödasõitja on vaatama jäänud, kuidas hiigel-sõnnikulaoturid Perevara põldudel või karjamaadel müttavad.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus