Päikest püüdmas

Augustikuu esimesel nädalavahetusel kogunesid Jõgevamaa Vaimupuudega Inimeste Tugiühingu liikmed koos oma lähedaste ja kallite inimestega Peipsi järve äärde Kauksisse. Suvepäevade eesmärgiks oli ühiselt toredasti aega veeta, saada teada midagi kasulikku ja rääkida tulevikuplaanidest. Kokku oli suvepäevadel osalejaid 26, nendest kolm uut liiget, kes esimest korda meie kokkusaamisel osalesid.

Ööbisime telkides. Mõnele oli see esmakordne kogemus, sellest tulenevalt ei leidnud kõik ühist uneaega – mõnda hoidis uudne olukord tükk aega ärkvel. Ärkamisega oli lood samasugused – varem magama heitnud pugesid telgist välja enne kukelaulu, hilisemad ärkajad tundsid mõnu värskest õhust, puude vaiksest kohinast ja ei lasknud ennast sugugi häirida saginast telkide ümber.

Koolitusel õpiti esmaabivõtteid

Laupäeval tutvustas Eesti Punase Risti tööd ning õpetas endale ja teistele esmaabi andma Eesti Punase Risti Jõgevamaa Seltsi vabatahtlik Kaidi Forostovets. Kaidi koolitusega jäädi väga rahule, sest keegi ei olnud kuulnud varem nii põhjalikku, põnevat ja huvitavat ülevaadet Punase Risti tööst, kohustustest, võimalustest ja esmaabivahenditest. Kõike, mida vähegi võimalik, lasi Kaidi katsuda ja järele proovida. Esmaabivõtteid said kõik soovijad ise läbi proovida, olles kord abi andja, kord vajaja rollis. Ka see on oluline, et me abivajajat ebaloomulikku või  ebamugavasse asendisse ei kangutaks.

Pühapäeval austasid laagrilisi oma külaskäiguga Ida Prefektuuri Piirivalvebüroo Alajõe kordoni piirivalvurid ja piirivalvekoer Rocki, kes demonstreerisid kurjategija kinnivõtmist. Rocki tuli oma ülesandega väga hästi toime. Igal juhul ei tekkinud kellelgi tahtmist olla kurjategija nahas, isegi mängult mitte.

Põnevust pakkus piirivalvurite tehnika

Kõik, kes soovisid, said uudistada piirvalve ATV-d ja alarmsõidukit, lubati  sinna lausa peale ja sisse ronida ja seda võimalust ei jäetud kasutamata. Põnevust jätkus tükiks ajaks.

Vaba aega sisustati ühiste mängude ja võistlustega nii laagriplatsil kui ka rannas ning tänu Eesti Punase Risti Jõgevamaa Seltsile said kõik osalejad rohkesti auhindu. Kes soovis, sai ujuda ja päikest võtta, sest laupäevane ilm ja vesi olid selleks igati sobilikud. Pühapäevase jaheda tuulega enam eriti vettekippujaid ei olnud. Suvepäevad lõpetati hommikul valmistatud maitsvate võileivatortide söömisega.

Vaikse vihmatibutuse saatel arutati laupäeva õhtul tulevikuplaane ja hea meel oli tõdeda, et kõik olid rõõmsalt nõus kaasa lööma nii organiseerijate kui ka osalejatena. Kahju ainult, et suvepäevade info ei jõudnud kõikide ühingu liikmeteni. Siit ka üleskutse: ühingu liikmed, andke endast märku telefonil 55683418 või e-aadressil dutsar@hot.ee.

i

DAISY UTSAR, JVPITÜ juhatuse liige

blog comments powered by Disqus