Päikeseratta sügispiknik Võtikvere pargis

Lehti langeb, lehti langeb, lehti langeb sügiskuul…
Kätte on jõudnud kuldne ja värviline sügis oma ilu ja andidega.

Traditsiooniks on saanud meie rühma igakevadised piknikud, kus oleme ka esitanud vanematele teatrikuul selgeks õpitud lavastuse. Uuel õppeaastal esimeses vestlusringis lapsevanematega tegin ettepaneku alustada koostööd ühise kokkusaamisega looduses.

Reedene lasteaiahommik algas piknikukoogi küpsetamisega ja retsepti kirjutamisega. Eelnevalt oli lastel võimalik valida, kes milliseid toiduaineid toob. Koos õpetaja Ene ja õpetaja abi Friedaga küpsetati väga maitsev õunakook.

Õhtupoolikul, kell 16.00 startis lasteaia eest uhke “autoderong” Võtikvere pargi suunas. Pargis ootas meid ees ehtne sünnipäevameeleolu: kaunistatud peoplats koos lõkkega ja kenasti kaetud laud sügislilledega. Alustuseks laulsime ühises ringis tervituslaulu, seejärel tutvustasid end nii lapsed kui ka lapsevanemad. Vaatasime ülesseatud näitust laste esimestest maalingutest teemal “Sügismeeleolu”.

Ükski pidu ei saa ju mööduda ilma üllatuseta. Seekordseks üllatuseks oli hobune Miku koos peremehe onu Matiga. Miku sõidutas vankriga lapsi ja vahel kiirendas ka jooksusammu. Kõik lapsed ja lapsevanemad olid sellest väga vaimustatud. Tänuks andsime Mikule suure pätsi leiba. Toimus võitlusmäng “Käbide korjamine” nii lastele kui ka peredele. Pargis said lapsed veel kiikuda võlvkiigega ja otsida sügisvärvides taimi ning puulehti. Hobusõidu, kiikumise ja mängimisega olid kõhud päris tühjaks läinud. Ja oi kui hästi maitsesid isa Kaido grillitud vorstikesed! Maiuspalaks olid omavalmistatud kolme sorti küpsised Laura ja ema Annika poolt. Vanematele aga maitses üle kõige laste poolt küpsetatud piknikukook.

Sügisõhtu oli soe ja päikesepaisteline, aeg lendas kiiresti. Koristasime üheskoos piknikuplatsi, et meie loodusesõbral Lopel oleks hea meel. Aile ema Aivi on kujunenud meie rühma väga heaks fotograafiks ja sügispiknik lõppeski ühise pildistamisega.

Kallid lapsed, lapsevanemad ja vanavanemad!

Päikeseratta rühma meeskond tänab teid toreda ürituse eest ja ootab ikka mõistvat ja meeldivat koostööd.

Katrin Raidma, Torma lasteaia “Linnutaja”
Päikeseratta 4. rühma õpetaja

blog comments powered by Disqus