Päikesejänku lasteaias algas uus õppeaasta värvikalt

Teguderohke ja soe suvi on jäänud seljataha, Jõgeva aleviku Päikesejänku lasteaias on alanud uus õppeaasta. Jälle on lasteaia õuealalt kuulda laste naeru ja kilkeid.

Esimesel septembril tembutasid õuealal Pipi ja Karlsson, kellel tuli teha veel viimased koolikatsed. Selleks kutsusime katseid läbi viima kassi, kes kevadel meie kaksteist last kooli saatis. Selgus, et Pipil ja Karlssonil ei olnud veel tähed ja numbrid selged ning ka käitumine jättis soovida. Ühiselt otsustati nad veel üheks aastaks lasteaeda jätta viisakat käitumist ja teisigi koolilapsele vajalikke oskusi õppima. Traditsiooniks on saanud istutada tarkusepäeval lasteaia õuele puu. Sellel aastal lisandus meie õuealale mägimänd.

Septembri teisel nädalal sportisime koos teiste maakonna lasteaedade lastega Kassinurmes. Lastevanemate koosolekul rääkis lektor Ülle Kuusik sellest, kuidas lastele piire seada ja mida saaks vanem teha lapse paremaks lasteaiaga kohanemiseks.

Sügise sünnipäevaks tõid lapsevanemad koos lastega meie majja fantaasiarikkaid kompositsioone. Õues kohtusid lapsed sel päeval vana ja väsinud Suvega. Kaartidele märgitud vihjete järgi leiti üles autokummi  sees magav noor ja kaunis Sügis. Porgandite ja pirnidega maiustades ning sportlikke mänge mängides möödus see päikeseline hommik kiiresti.

Septembrikuu lõppes meie lasteaias spordipäevaga ja sel nädalal pidasime iga-aastast värvide nädalat.

MARJU KATTEL

blog comments powered by Disqus