Paides selgitatakse välja “Koolitantsu” paremad

Sel nädalavahetusel pannakse punkt tänavusele “Koolitantsule”. Festivali finaalkontserdid toimuvad Paide kultuurikeskuses.

Jaanuaris ja veebruaris toimunud üheksateistkümnelt maakondlikult tantsupäevalt valis žürii välja 113 tantsu, mis tulevad esitamisele kolmel kontserdil. 1. aprillil kell 15 algaval kontserdil tulevad ettekandele laste- ja vabatantsud, 2. aprillil kell 11 algaval kontserdil eesti, vaba- ja estraaditantsud ning 2. aprillil kell 19 algaval kontserdil show- ja tänavatantsud.

Lisaks iga kategooria parematele valitakse Paides “Koolitantsu 2017” rahva lemmik ning parim noor tantsija. Mõlemad selguvad SMS-hääletuse tulemusena ning hääletajateks on televaatajad. Rahva lemmiku valimiseks toimub otseülekanne TV6s 1. aprillil kell 15 ja parima tantsija valimiseks samal kanalil 2. aprillil kell 14.

Kontserte juhivad koeratüdruk Lotte ja Aleksandr “Sass” Žemžurov. Tantse hindab žürii koosseisus Ruslan Stepanov, Kaie Kõrb, Nele-Liis Vaiksoo, Eliisa Sirelpuu, Kaja Kreitzberg, Keiu Virro ja Riitta Aittokallio.

Jõgevamaad esindavad tänavuse “Koolitantsu” finaalis kaks tantsu: Ave Anslani loodud “Keksupolka”, mille esitab Jõgeva muusikakooli tantsurühm Slide, ja Rita Mutteli loodud “Saatmata kiri”, mille esitab Põltsamaa tantsustuudio Dance Dream rühm. “Keksupolka” konkureerib eesti tantsu kategoorias ja 4.-7. klassi vanuserühmas, “Saatmata kiri” vabatantsu kategoorias ja 6.-9. klassi vanuserühmas. Mõlemad tantsud tulevad ettekandele 2. aprillil kell 11 algaval kontserdil. “Keksupolka” on koguni selle kontserdi avatants.

Nii “Keksupolka” kui ka “Saatmata kiri” said finaalis osalemise õiguse kohe, st Jõgevamaa tantsupäeva lõpus. Arvatavasti lootis nii mõnigi Jõgevamaa tantsupäeval osalenud trupp pääseda finaali lisakohtadele, mis jagati välja pärast kõigi maakondlike eelvoorude lõppu, ent see lootus paraku ei täitunud: meie maakonda lisakohti ei tulnud.

“Koolitantsu” korraldab Sihtasutus Eesti Tantsuagentuur ja on Eesti suurim iga-aastane tantsufestival. Lisaks tantsukonkursile toimuvad “Koolitantsul” töötoad. Sealt valitud tantsijad osalevad üleriigilise Koolitantsu Kompanii lavastustes.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus