Paide ja Jõgeva valla noorte suvepäevad

23.–25. juulil kogunesid Kuremaa avatud noortekeskusesse Jõgeva ja Paide valla noored. Üheskoos veedeti kolm meeleolukat ja tegusat päeva. Traditsioonilised kahe valla noorte suvepäevad pakuvad laagrirõõmu kõige pisematele.

Paide ja Jõgeva valla noorte suvepäevadest on kujunenud mõnus suvine traditsioon. Eelmisel aastal olid Jõgeva valla noored külas Paide sõpradel. Sel korral oli võõrustaja rollis Jõgeva vald. Nii see traditsioon ongi kestnud – kord käiakse Jõgeval ja siis jällegi Paides. Jõgeva valla noorsootöö peaspetsialisti Sirle Schneideri kinnitusel on ühised suvised kokkusaamised toimunud vähemalt kümme aastat. Traditsiooni algust keegi täpselt ei mäleta, aga Paide vallaga on alati olnud lähedased ja soojad suhted. Paide valla noortekeskuse juhataja Pille Saviste teab siiski rääkida, et ettevõtmisele pani aluse Jõgevamaalt pärit Paide vallavolikogu liige Raivo Raja.

Laagrirõõm pisematele

Algselt koondasid suvepäevad kahe valla noorukeid, kuid nüüdseks on sellest saanud tore suvekohtumine väikestele vanuses 8–12 aastat. Sirle selgitas, et suurtele on suve sisustamiseks palju erinevaid laagreid ja võimalusi, aga väikeste jaoks pole pea midagi. Seetõttu ongi kahe sõprusvalla noorte suvepäevad tänuväärne ettevõtmine, mis pakub lastele suvesse palju lusti ja rõõmu. Lisaks saab leida uusi sõpru ja külastada vahvaid kohti.

Loomulikult on iga laagri osaks tutvumismängud ja sõpruse sobitamine. Selleks sobis suurepäraselt televisioonist tuntud mäng “Su nägu kõlab tuttavalt”. Noortes tekitas see palju elevust. Keegi ei peljanud, et peab loetud tundide jooksul välja valima artisti ja kostüümid, õppima pähe laulu ning sättima soengud. Esinemiskostüümi valikuga probleeme ei tekkinud. Valla noorsootöötajad oli mängu tarbeks kohale toonud hulgaliselt vanu riideid, mida polnud patt lõigata ja oma maitse järgi disainida. Noortele oli enne esinemist appi kutsutud jumestaja Signe Annuk. Vastavalt tulevaste paroodia artistide soovidele maalis jumestuskunstnik noortele näod pähe. Suvepäevalised jaotati nelja gruppi põhimõttel, et igas rühmas oleks nii Jõgeva kui Paide valla noori. “Su nägu kõlab tuttavalt” sõul väärisid noorukeste artistide parodeerimist Üllar Jörberg, Hendrik Sal-Saller ja The Smilers, Mari Pokinen ning Getter Jaani koos Koit Toomega. Loomulikult ei jäänud väikestele staaridele alla ka noorsootöötajad, kes astusid üles Kuldsete Lintide looga “Taka-taka-taa”. Žürii moodustasid noored endi seast. Punkte jagati mitmes kategoorias, nagu artistlikkus, soeng, make-up ja stiil. 

Avastamisrõõmu jätkus kõikidele

Mängulisele tutvumis- ja sisseseadmise päevale järgnes põhjalik seiklustuur ümbruskonnas. Üheskoos külastati Elistvere loomaparki ning hiljuti avatud jääaja keskust. Lustlikku veerõõmu pakkus parvesõit Saadjärvel. Rõõm oli sedavõrd suurem, et vilu ilm pole soosinud Kuremaa järves suplemist.

Lisaks mahtus kavva veel Kassinurme peatus ning jalutuskäik looduses. Et noortel jäi energiat ülegi, siis tehti päevakavaväline peatus Äksi kiigepargis, kus on kokku 16 kiike. Enne pargist ära ei sõidetud, kui noorte kiikumisisu täis sai.

Paide neiu Nele (11) on suvepäevadega igati rahul. Ta kinnitas, et kõik on läinud hästi. Eriti vahva oli jääaja keskuses, kuna see on uus koht ja ta ei olnud sinna varem sattunud. Nele jaoks oli kõige oodatum ja ägedam parvesõit Saadjärvel.

Siimustist pärit Annabel (10) peab suvepäevade kõrghetkeks ”Sinu nägu kõlab tuttavalt” paroodiate ettekandmist. Tüdruk astus üles The Smilersi solisti Hendrik Sal-Sallerina. Annabel oli Paide noortega lustimas teist korda, ja kui tuleval aastal võimalust on, siis osaleb ta kindlasti jälle.

i

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus