Paha kratt sai jälle lahkeks päkapikuks

Et päkapikkudel jõulukuu algusest saati tublisti rassimist on, et iga akna taga piilumas käia, kuidas mudilased ja suuremadki end ülal peavad, kas nad pühadekingid ja igahommikuse sussiüllatuse ära teeninud on, seda teab küll iga laps. Nagu sedagi, et just pisikesed töökad päkapikud need ongi, kes laste sussidesse-sokkidesse maiustusi tassivad. Aga et ka pahatahtlikke jõulukratte pühade aegu ringi luusib, kes nii kodude aknalaudadel kui sahvrites-keldrites puhta töö võivad teha, said paljud küll alles näidendit vaadates teada.

Sellest, kuidas päkapikk Päntust, kellel paha komme tekkis laiselda ja laste sussidest komme näpata, karistuseks nõiduseväel paha jõulukratt sai, Tõnis Lepa lavatükk jutustabki. Ja loomulikult sellest, kuidas hea sõna kurja väe võidab ja suurt kasvu ahnest kratist jälle väike töökas päkapikk saab.

?Kratilugu oli mul veidi teisel kujul juba mitu aastat tagasi olemas, mängisime seda hoopis väiksema seltskonnaga. Nüüd tekkis idee näidendisse osalisi juurde kirjutada, et see meie trupile paras esitada oleks,? ütles autor ja lavastaja Tõnis Lepp.

Jõululugu etendavad Esta Sokk, Endel Pekk, Katriin Laurson, Linda Amjärv, Anu Aunap, Lii Kristerson ja Raivo Jürgenson.

Näidendit mängitakse enne pühi ka Maarja, Palamuse ja Pala koolis. Jälgige reklaami!

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus