Pagas kogu eluks

Kuremaa noorte elus oli üleeile tähtis ja rõõmus sündmus: avati Kuremaa noortekeskuse uued ruumid. Nüüd on Jõgeva valla kõigi suuremate keskuste noortel kaasaegsed kooskäimiskohad.

Kümmekond aastat tagasi oli Jõgeva vald mitte ainult meie maakonnas, vaid kogu Eestis üks esimesi, kus suuresti projektidele tugineva avatud noorsootöö põhimõtteid juurutama hakati. Ehkki riigi poolne toetus noorsootööle on jäänud lubatust väiksemaks, on noorsootöö nii Jõgeva vallas kui ka paljudes teistes omavalitsustes hästi käivitunud.

Paraku pole selle valdkonna peale raha kulutamise vajadus just kõigile otsustajatele mõistetav. Nagu Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse tegevjuht Heli Erik Kuremaa noortekeskuse avamispeol tõdes, on noorsootöö selline „pehme“ valdkond, millesse investeeritud raha kohe numbritega mõõdetavat tulemust ei anna, mistõttu majanduslikult kehval ajal tekib paljudel kiusatus just noorte arvelt rahakotti koomale tõmmata. Ent see oleks lühinägelik tegu, sest noortekeskustes sisukalt aega veetes ei jää noortel aega rumalusi teha. Lisaks sellele õpivad nad ise oma elu korraldama ning projekte kirjutama ja juhtima, mis on edaspidises elus väga vajalikud oskused. 

10. oktoober 2009

blog comments powered by Disqus