Päevakeskuse näitering tõi festivalilt preemia

Jõgeva Haigla päevakeskuse näitering osales hiljuti Viljandis toimunud üleriigilisel puuetega inimeste kultuurifestivalil ning pääses seal taas auhinnatute hulka.

Laile Suka juhendatav näitering viis seekord festivalile estraadikava, milles tegelasteks kaks eakat prouat, kelle kuulmine enam kõige parem pole ning kelle valestikuulmiste pinnalt rohkesti koomikat tekib. Veelgi naljakamaks tegi asja see, et üht prouadest kehastas meesterahvas — Kalju Meibaum. Teise proua rolli võttis näitejuht Laile Sukk enda kanda. Veel tegid kavas kaasa Urve Narits ja Ain Komp.

Sõnatutes rollides leidis juhendaja laval tegevust veel mitmele näiteringi liikmele. Estraadistseenide vahel esitasid aga kõhutantsunumbreid päevakeskuse juhataja Helbe Karukäpp ja kunstitegevuse juhendaja Piret Männiste, kes seda ala tõsisemalt õppimas käivad. Estraadistseenidest ja tantsudest sai kokku kava, mille kauaaegse kultuurharidustöö pedagoogi Elle Are juhitud zhürii kiitis lühikeseks, löövaks ja puhtalt esitatuks. Selle eest Jõgeva Haigla päevakeskuse näiteringi preemiaga tunnustatigi.

Puuetega inimeste kultuurifestivali peeti juba viieteistkümnendat korda ning seekord oli Eesti Puuetega Inimeste Koja kõrval korraldajaks Viljandimaa Puuetega Inimeste Nõukoda. Kahepäevasel festivalil, mille „peakorteriks” oli Viljandi Maagümnaasium, osales paarkümmend näitetruppi. Jõgeva rahval polnud kahjuks teiseks päevaks kohale jääda võimalik, ent esimesest päevast võeti see-eest niipalju, kui võtta andis: osaleti lahedal puhkeõhtul, kus Helbel ja Piretil veel kõhutantsudega üles astuda paluti, ning imetleti ilutulestikku: Viljandis peeti sel ajal ka hansapäevi ja nende raames toimus linnas palju põnevat.

„Viljandisse tuli näitetrupile kaasa elama ka neid päevakeskuse kliente, kes estraadilavastuses ei osalenud, ning kõigile oli see käik suureks elamuseks,” ütles Laile Sukk, kelle juhendatav näitering on puuetega inimeste kultuurifestivalidel käinud juba aastaid ning seal ikka hästi esinenud.

„Estraadikava, mida Viljandis esitasime, tahaksime tulevikus näidata ka muule publikule,” ütles Laile Sukk. Sügiseks on tema sõnul mõned väljasõiduplaanid juba paikagi pandud.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus