Päevad isadele ja koos isadega

Saabuva isadepäeva  puhul on sellel nädalal pidu peetud nii Jõgeva, Põltsamaa, Mustvee, Kurista, Lustivere, Adavere, Kamari, Torma, Puurmani kui ka  teistes maakonna lasteaedades. Et mardipäev – Mart ju samuti vinge mees! – on isadepäevaga lähestikku, siis ongi nende tähtpäevade tähistamine mitmel pool kokku viidud. Peole kutsutakse isad ja vanaisad, kasuisad, vanemad vennad või keegi, kes on lapse jaoks oluline.

 “Paraku on nõnda, et üsna paljudes peredes polegi lapse kõrval isa. Mees on oma isakohustusest loobunud või teenib leiba kusagil välismaal ja saab oma perega harva koos olla,” nentis Kurista lasteaia “Karukell” juhataja Külli Kund. Õpetaja Hildegard Kool selgitas, et Karukella lasteaiapere tegemisi läbib terve see nädal mehelikkuse ja mehelike ametite teema. Lapsed jutustasid ja joonistasid oma isade ja vanaisade tööst ja meisterdasid neile kingitusi. Neljapäevaõhtusel peol, kus korraldati ka ühiseid sportlikke mänge, saadi omatehtud võtmehoidjad ja joonistused isadele üle anda.

Isade töökohti vaatamas

Kurista lastel on poistenädalal tavaks külastada isade töökohti ning tutvuda mõne meheliku ametiga lähemalt. Varem on käidud külas tuletõrjujatel-päästjatel ja politseinikel, kolmapäeval tuldi Kaitseliidu Jõgeva malevasse, kus töötab Sirelini isa. Kapten Riivo Piirson ja nooremleitnant Risto Siil tutvustasidki seal sõjaväelase elukutset ja tööd ning nende kasutuses olevaid relvi ja varustust. “Põnev oli, sai näha ja katsuda kõiksugu püsse ja kuulipildujaid, aga kõige huvitavam oli granaadiheitja. Kodus on mul ka mitu püssi, aga nüüd nägin päris relvi,” oli Markus tutvumiskäiguga rahul ja arvas, et kui ta suureks saab, siis saab ka temast sõjaväelane. Järgmine nädal on Karukellas Kalevipoja nädal – siis on sportlikud mängud, ilu- ja jõunumbrid ning selgub lasteaia tugevaim jõumees.   

Isa, sära, võida ära!

Põltsamaa Ühisgümnaasiumis käisid poiste ja noormeeste nädalal külas ja juttu ajamas päästeteenistuse Jõgevamaa osakonna ennetusspetsialist Tõnu Vare ja kolonelleitnant Einar Laigna, neljapäeval oli koolis õhtu isadega.

Neljapäeval korraldas Jõgeva Ühisgümnaasiumi Xa klass oma noorematele koolivendadele poistepäeva jõu-, täpsuslaskmise, lennukilennutamise jt võistlustega. Päeva kokkuvõttes selgus, et 4-6 klasside sportlikumad ja aktiivsemad poisid on Ivor Piir, Martin Rebane ja Erki Teder. Eile hommikul tulid koos lastega kooli ka õige paljud isad ja vanaisad.

Istuti koos koolipinki ja oma teadmisi nii rehkenduses kui ka teistes õppeainetes pidid näitama ka isad. Sellel päeval sai koolis päris palju nalja: mõnele õpetaja küsimusele ei mõistnud isa kuidagi õiget vastust leida, laps aga teadis ja sai isa eest uhkelt vastata.

Hea, et isadele kõikides ainetes seekord hindeid ei pandud, muidu olnuks neil häbi “kahtedega” koju minna. Huvitavad, lõbusad ja naljakad olid ka isade, õpetajate ja laste vahel peetud sportlikud võistlused. “Isa, sära, võida ära! Vanaisad, olge visad! Hurraa, papad!” rõkkas võimla ergutushüüetest. Tõsisem ala oli aga isade ja laste malevõistlus. Mängida tahtjaid oli nõnda palju, et kõik ei mahtunud ühte klassiruumi äragi. Ka algklasside õpilastel on suur malehuvi: kooli maleringis käib paarkümmend last.

Isade auks ja isaduse tähtsustamiseks korraldatavaid üritusi jätkub ka tänaseks ja homseks ning uude nädalassegi: täna tähistatakse seda päeva Ranna rahvamajas; Kiigemetsa Koolis saab kuulata kontserti, pühapäeval esinevad Voore Aktiviseerimiskeskuses oma isadele lasteaialapsed,  pühapäeval  peetakse Mustvee spordihoones  ülelinnalist sportlikku isadepäeva.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus