Pae Rock tõi Jõgevale sadu motosõpru

Agaramad rokisõbrad olid juba hommikul või eelmisel päeval kohale tulnud ja suure ning enamuses tühja hoone kõik nurgad hoolega läbi uurida jõudnud.

Rahvas hakkas endise restorani ruumidesse kogunema juba kella seitsmest ning esimene bänd alustas kell 22.00. Kitsukesel restoranilaval astus õhtu jooksul üles kuus bändi: Nyrok City vs Nabholz, Project Massacre, Ugly Ogre, Highway, ja Alter Ego Tartust ning Hall Malev Paidest. Esindatud olid nii metal kui punk.

Rohkem peolisi kui varem

Saabunud huvilisi, kellest valdava osa moodustasid motomehed, võis olla 200 ringis, mis vanemate olijate sõnul oli rohkem kui eelmisel aastal. Enamik olid kohale tulnud väljastpoolt Jõgevat. Tartust tõi peolised kohale eribuss.

Vaatamata headele bändidele oli kokkutuleku-element ? sõprade nägemine ja tsiklite võrdlemine ? muusikast tähtsamgi. Motoklubi Põhjatuulte Pojad liige Heiki Narits ütles, et üritus oligi mõeldud eelkõige klubi sünnipäevapeona ja hooaja avalöögina. Muu hulgas toimus ka uue noorliikme vastuvõtmine ja sisseõnnistamine. Kontserdipoolega tegeles Tartu rokiklubi Rock & Roll.

Sel suvel on motoklubil plaanis väljasõidud ja matkad, kuid suuremate üritustega on asi hetkel lahtine.

Korraldajad avaldasid lootust, et järgmisel aastal saab toimuma Paerocki kolmas üritus. ?Jõgeval võiks ju olla üks raskema muusika üritus, mis kujuneks heaks tavaks,? arvas ürituse ühe korraldaja MTÜ Etno Motorismi liige Kalev Pärtelpoeg.

Ruumid sobivad ürituseks

Aia 33 hoone, mis praegu kuulub Jõgeva majandusühistule, on iseenesest arhitektuuriliselt huvitav. Suured, peaaegu maast laeni aknad mõjuvad efektselt. Üksikud säilinud toolid, laevalgustid ja seinapolsterduse tükid lasevad nukralt aimata kadunud hiilgust. Pae Rock vol. 1-ks valmistumise käigus teravmeelsusi täis kirjutatud endiste köögiruumide seinad annavad omamoodi lisaväärtuse. Näiteks võib lugeda: ?Peatage maakera, ma tahan maha minna!?, Ära varasta, riik ei salli konkurentsi? ja muud taolist. Mingil otstarbel saaks neid ruume kindlasti ka pidevalt kasutada ja erilised on nad just oma praeguses retro+punk väljanägemises. Kalev Pärtelpoeg pakkus, et seal võiks korraldada kontserte, teatrietendusi, näitusi, miks mitte mootorrataste näitust. Seekordset üritust hindas ta mõningasest ebaõnnest (näiteks helitehnika hilinemine) hoolimata kordaläinuks.

SANDRA MAASALU,
Jõgeva Gümnaasiumi õpilane

blog comments powered by Disqus