Paduvere talumuuseumi hoonetel uued rookatused

Paduvere Talumuuseumi õuel on nüüd sootuks värskem väljanägemine, sest 1970. aastal Paduveres püsti pandud vanad hooned said tänavu kevadel uued katused. Rehielamu ja aida lagunenud rookatused asendati uute ja loodussõbralike  sama tüüpi katustega. Juba varem oli suitsusaun saanud uue nägusa laastukatuse.

Projekt teostus tänu PRIA maaelu meetme 3.2. raames ja Jõgeva vallavalitsuse toel. Ehitajaks ja objekti peatöövõtjaks oli Jõgeva firma OÜ Juta & Kaido.

Pilkupüüdvad ja kaunid rookatused tegi alltöövõtjana Saaremaa firma Mel & Ko OÜ. Hiiumaalt pärit mehed Viljar Hüüdma ja Tiit Tampõld said suure tööga hakkama kümne päevaga. Suureks abiks olid ka ehitusfirma Juta & Kaido töömehed.

Nagu ütles Mel & Ko tegevjuht Meelis Tamm, ehitatakse selliseid katuseid tavaliselt ikka saartel või Lääne-Eestis. “Vahel, kui tuleb huvitav pakkumine, teeme tööd ka kodust kaugemal, nagu nüüd Paduveres. Suvekuud on meil väga pingelised, sest tööd on palju.”

Pilliroog katusteks toodi Lätist Salacgrivast, sest lõunanaabrite juurest oli vedu lihtsam kui Saaremaalt.

Kogenud katuseehitajate sõnul on sellise, ligi 30 cm paksuse katuse eluiga 70-80 aastat. “Seda siis, kui katust vahetevahel hooldatakse ja suuri puid, mis katusel korralikult kuivada ei lase, läheduses ei kasva. Ka rool on oluline vahe. Salacgriva roog on tihe ja vastupidav, sest  on kasvanud kehvemates oludes,” selgitas Tampõld.

i

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus